Aziz Yıldırım: Kazandıkça Aykut Hoca güçlenecek

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım; Osmanlıspor beraberliği sonrası teknik direktör Aykut Kocaman'ın görevinden ayrılıp ayrılmayacağı konusunda yaşanan süreç ve ligdeki şampiyonluk şanslarıyla ilgili olarak çarpıcı açıklamalar yaptı.

Ntvspor 12.11.2017 - 15:08

Aziz Yıldırım: Kazandıkça Aykut Hoca güçlenecek

Habertürk Gazetesi'ne konuşan Aziz Yıldırım, Osmanlıspor maçının ardından Aykut Kocaman'ın "Gereğini yapacağım" şeklindeki açıklaması sonrası yaşanan süreci anlattı. “Çözmedik. Biz hiçbir şey yapmadık” diyen Yıldırım, o günlerde yaşananları şöyle özetledi: 

“Osmanlı maçından sonra hoca İstanbul dışına gitti. Gittiğini bize söylemedi. Ali’ye (Ali Yıldırım) mesaj atmış. Toplantıda ‘Gereğini yapacağım’ demiş. Bunu duyduktan sonra biz de dedik ki gereği nedir? Kadro dışı mı bırakacak, antrenörlüğü mü bırakacak? Gelir, konuşuruz. 'Derdi nedir?' sorup öğreniriz dedik aramızda. O günlerde telefonlarını da kapatmış. 'Boşverin, aramayın' dedim. istanbul’a dönünce de Ali ile buluştular. O gün ben de telefonla konuştum kendisiyle. Üzülme, olur böyle şeyler. Sen niye kırılganlık yapıyorsun ki? Sonra oturur konuşuruz, sen kafana takma dedim. O da ‘Son dakikalarda puanlar kaybedince yıkıldım. Böyle olmaması lazımdı. Size karşı da mahcubum. Çok üzüldüm’ dedi, telefonu kapattık.”

"KİMİ KADRO DIŞI BIRAKMIŞIZ?"

“Önce Sivas’ı, ardından Antalya’yı yeneriz; eleştiriler biter” ifadesini kullanan Fenerbahçe Başkanı, bazı futbolcuların kadro dışı bırakılacağı yönündeki haberlerle ilgili olarak ise “Kimi kadro dışı bırakmışız? Haberim yok! 5 tane adam yazmışlar 'kadro dışı kaldılar' diye. Yok böyle bir şey” dedi.

Aziz Yıldırım "Aykut Hoca bundan sonra da böyle beklenmedik çıkışlar yapar mı?’ sorusuna “Bilemem. Kendisine sor. Maçları kazanırsa hiçbir şey olmaz” yanıtın verdi. Sarı-lacivertli takımın yediği bireysel hata kaynaklı gollerden de dert yanan Yıldırım “Neredeyse yediğimiz her golde bireysel hata var” dedi.

"2010-2011 SEZONUNDA BİZ HEP DEVREDEYDİK"

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım bundan sonra izleyecekleri yol haritasıyla ilgili olarak da şunları söyledi: “Ligde kalan maçları kazanacağız öncelikle. Futbolcular da kendini toparlayacak. Yönetim olarak bizim her şeye sahip çıkmamız lazım. 2010-2011 sezonunda biz hep devredeydik. Oyuncularla sürekli konuşuyorduk. Bundan sonra da bunu uygulayacağız. Formül bizde. Samandıra’ya sık sık gideceğiz, oyuncularla konuşacağız, iletişim halinde olacağız. Herkes görevinin bilincinde olacak. Bunu sağlayacağız. Kazandıkça takımın da hocanın da morali düzelecek. Kazandıkça Aykut Hoca güçlenecek.”

Sayfa Yükleniyor...