Keçeli: Etki altında kaldı

Beşiktaş Kulübü İkici Başkanı Metin Keçeli, hakem Hüseyin Göçek'in etki altında kaldığını bu yüzden de maçı kaybettiklerini söyledi.

18.04.2010 - 22:47

Keçeli: Etki altında kaldı

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Metin Keçeli, Fenerbahçe karşısında kaybetmelerinin nedenini hakem Hüseyin Göçek'in etki altında kalmasına bağladı.

Keçeli, maçtan sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, bugün ligin kaderini etkileyecek bir karşılaşmayı kaybettiklerini belirterek, ''İlk yarı iyi oynamadık, ama ikinci yarı maçı kazanacak kadar iyiydik. Kazanamamamızın en önemli nedeni, maçı yöneten Hüseyin Göçek'in seyircinin etkisinde kalması ve geçen hafta yaşananlar oldu. Net bir penaltımızı vermedi. Adaletli davranmadı. Ayrıca penaltı atılmadan önce de penaltı noktası komik bir şekilde kazındı. Kazanacağımız bir maçı kaybettik'' diye konuştu.

Hakem hatalarının üst üste Beşiktaş'ın aleyhine oluşmasının geçen haftaki açıklamalarının ne kadar doğru olduğunu gösterdiğini söyleyen Keçeli, şöyle devam etti:

''Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu'nun hakemlere özgüven aşılamasını bekliyoruz. Bir pozisyonumuz net penaltıydı. Ayrıca attığımız penaltı öncesinde de atış noktası kazıldı. Kartlar konusunda da hakem seyircinin baskısı altında kaldı. İbrahim Toraman'ı da seyircinin baskısı nedeniyle attı. Trabzonspor maçında 2 puan kaybetmiştik. Bugün de maçın gidişatına hakem damgasını vurdu.''
        
BALTACI: ''SAMSUN FACİASININ EŞİĞİNDEN DÖNDÜK''
Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Engin Baltacı, Fenerbahçe maçında neredeyse Samsun faciasının eşiğinden döndüklerini söyledi.

Baltacı, ''Ligin zirvesinin nasıl geliştiğine ilişkin planları olan gerilim baronları var ve bir oyunu sahneye koyuyorlar'' dedi.

Trabzonspor maçıyla başlayan, hafta içinde gelişen olayların kişiye özel konulara girdiğini ve futbol ortamının gerildiğini ifade eden Baltacı, ''Hakem hataları olabilir. Ama bizim aradığımız standarttır. Bugünkü maçın hakemi de hata yapabilir. Ama standardına göre davranmalıydı. Beşiktaş'ın neredeyse Samsun faciasının eşiğinden döndüğünü düşünüyorum. Vakur durmamız uysal koyun olduğumuzu göstermez'' değerlendirmesini yaptı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...