Kenan Onuk anıldı

4 yıl önce aramızdan ayrılan NTV Spor servisinin kurucusu, spor yorumcusu Kenan Onuk Zincirlikuyu'daki mezarı başında sevenleri ve spor medyasının önde gelen isimleri tarafından anıldı.

Ntvspor 10.07.2009 - 17:50

Kenan Onuk anıldı

4 yıl önce aramızdan ayrılan NTV Spor servisi kurucusu, spor yorumcusu Kenan Onuk Zincirlikuyu' daki kabri başında anıldı.

Türk spor basının duayenleri arasında yer alan Kenan Onuk, dört yıl önce yakalandığı hastalığı yenemeyerek hayata gözlerini yummuştu. 1974 yılında TRT'de başlayan kariyerine sayısız başarı ve ödül sığdıran Onuk, bugün sevenleri ve spor medyasından isimlerin katıldığı bir törenle vefatının 4. yılında mezarı başında anıldı.

51 YILLIK HAYAT HİKAYESİ
1954 yılında İzmir’de doğan Kenan Onuk, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdi. Gazetecilik mesleğine 1974 yılında TRT’de muhabir olarak başlayan Onuk, 1992 yılında Show TV, 1993 yılında atv’de görev aldı. Onuk, 1996 yılından bu yana kuruluşunda yer aldığı NTV’de görev yapıyordu.

Evli ve bir kız çocuk babası olan Kenan Onuk, NTV’de yaptığı ’90 Dakika’ programı da dahil olmak üzere, spor yayıncılığında kalite ve sağduyu kriterlerinin öncülerinden biri olarak kabul edildi.

Kariyerinde sayısız ödül ve başarıya imza atan Onuk, yazılı basında da, kritikleriyle gazetelerin spor sayfaları aracılığıyla okurlarına ışık tuttu.

Türk halkı, buz pateni ve atletizmi, Kenan Onuk’un kusursuz Türkçesiyle dinleyerek tanıdı.

Onuk ayrıca, gazete yazıları ve NTV Radyo’daki caz programıyla da, müzik alanındaki bilgi birikimini okurları ve dinleyicileri ile paylaştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...