Kerem'e ikinci şok

Efes Pilsen forması giyen milli basketbolcuya yapılan doping testinde B numunesi de pozitif çıktı.

Ntvspor 03.09.2009 - 17:15

Kerem'e ikinci şok

İSTANBUL - Beko Basketbol Ligi final serisinde yapılan doping kontrolünde yasaklı maddeye rastlanan milli basketbolcu Kerem Gönlüm'ün (B) numunesi de pozitif çıktı. Bu sonuçla tecrübeli basketbolcunun, Avrupa Şampiyonası’nda milli takımdaki yerini alamayacağı kesinleşti.

Fenerbahçe Ülker ile Efes Pilsen arasında oynanan Beko Basketbol Ligi final serisinin beşinci maçından sonra Kerem Gönlüm'e yapılan testte, yasaklı "cathene" maddesine rastlanmıştı. Bunun üzerine milli takım kadrosundan çıkarılan deneyimli oyuncu, Türkiye Basketbol Federasyonu’na dilekçe vererek (B) numunesinin de açılmasını talep etmişti. Gönlüm’ün ikinci numunesi de bugün açıldı.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun resmi sitesi tbf.org’da yer alan habere göre Kerem Gönlüm'ü temsilen iki doktorun katıldığı ikinci testin sonucu da pozitif çıktı. Yıldız basketbolcu 7 Eylül'de başlayacak Avrupa Şampiyonası’nda milli takımdaki yerini alamayacak.

Basketbol Federasyonu Hukuk Kurulu Kerem Gönlüm'ün savunmasını aldıktan sonra tecrübeli basketbolcunun cezasını açıklayacak. Kerem Gönlüm'ün bu cezaya itiraz edip, davayı tahkime götürme hakkı da bulunuyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...