Kirilenko Polonya'da yok

Andrei Kirilenko, kişisel sorunları nedeniyle Avrypa Şampiyonası'nda Rusya Milli Takımı forması giyemeyeceğini açıkladı.

Ntvspor 30.07.2009 - 18:25

İspanya’da düzenlenen Eurobasket 2007’de altın madalya kazanan ve Polonya’da da yine zirveyi hedefleyen Rusya Milli Takımı’nın yıldızı Andrei Kirilenko, şampiyonada forma giymeyeceğini doğruladı.

Eurobasket 2007’de ülkesinin altın madalya kazanmasında en büyük pay sahiplerinden biri olan ve turnuvanın da En Değerli Oyuncusu seçilen Kirilenko, kişisel sorunları nedeniyle Polonya’da takımla birlikte olamayacağını açıkladı.

İspanya’daki finalde kaydettiği son saniye basketiyla Rusya’ya altın madalya getiren JR Holden’ın ardından Kirilenko’nun yokluğu şüphesiz milli takım antrenörü David Blatt’ı sıkıntıya sokacak. Aslen Amerikalı olan JR Holden, geçtiğimiz aylarda Milli Takım’dan emekliye ayrılmıştı.

Konu ile Rus medyasına konuşan David Blatt, Kirilenko ile birebir görüştüğünü ve kararına saygı duyduğunu söyledi. Blatt, “Bana bu yazı neden dinlenerek geçirmek istediğini detaylı bir şekilde açıkladı. Güzel bir konuşma oldu ve kesinlikle kararını anlayabiliyorum. Kesinlikle herşeyimizle arkasındayız ve kendisine destek olacağız. Kendisi için uygun olduğunda ve kendisini hazır hissettiğinde gelip arkadaşlarına katılacaktır” diye konuştu.

Kirilenko’nun milli takımda yer alamayacak oluşu Rusya’nın “Son Avrupa Şampiyonu” ünvanını koruma ve 2010 Dünya Şampiyonası’na katılma yolunda ciddi bir darbe oldu. Rusya, Polonya’da ilk turda B Grubu’nda Letonya, Almanya ve son eleme turundan gelecek takımla mücadele edecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...