Kızıl: Yeni hocamızla hedef ilk 5 ve UEFA

Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl, yeni Teknik Direktör Jose Couceiro ile birlikte hedeflerinin yeni sezonda ilk 5’e girip uefa kupası’na katılmak olduğunu söyledi.

14.04.2009 - 16:53

GAZİANTEP - Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl, gelecek sezonda UEFA Kupası'na katılmayı hedeflediklerini ve hazırlıklarını bu yönde yaptıklarını söyledi.

Kızıl, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Portekizli teknik adam Jose Couceiro'nun Paskalya tatili nedeniyle Litvanya'daki işlerinin uzadığını, teknik adamın bu akşam saatlerinde Gaziantep'te olacağını kaydetti.

Litvanya Milli Takımı'nı çalıştıran Jose Couceiro'nun Gaziantepspor'a önemli katkılar sağlayacağına inandığını kaydeden Kızıl, ''Kalan sekiz maçımızın da başında Couceiro'nun çıkması bizim için büyük bir şans olacak. Lig bitene kadar takımı daha da iyi tanıyacak. Yapacağımız transferleri kamp dönemimize kadar bitirip yeni sezon hazırlıklarına başlayacağız. Kamp döneminde eksik mevkilerimiz var diyerek arayış içerisinde olmayacağız'' diye konuştu.

FUTBOLCU SATILMAYACAK
Sezon başından beri yerli ve yabancı birçok kulübün futbolcularına talip olduğunu dile getiren Kızıl, ''Hiçbir futbolcumuzu satmayacağız ve kadroya çok önemli takviyeler yapacağız. Couceiro'nun da takip ettiği önemli oyuncular var. Bizim bildiklerimize de bakacak. Muhteşem bir kadro oluşturacağız. Eksik mevkilere en iyi oyuncuyu alacağız. Gelecekle ilgili olarak şimdiden hazırlanıyoruz. Yeni sezon kampına da eksiksiz bir kadro ile gitmeyi planlıyoruz. Şu anda defans oyuncumuz Deumi'ye Arap ülkelerinden, İsmail'e de Avrupa'dan talip olan kulüpler var'' dedi.

Kızıl, futbolcularının üzerinden reklam yapmak isteyenler olduğunu belirterek, ''Eskiden köprüyü satarım satamazsın davası vardı, bizimki de öyle olmaya başladı. Gelecek sezon bizim hedefimiz var. Gaziantep bizim şehrimiz, her şeyin en iyisine layıktır ve inşallah bunu başaracağız. Biz doğru yolda olduktan sonra Allah da yardımcı olacak ve hedefimiz neyse onu tutturacağız. Biz yönetimle burada tarih yazmak istiyoruz, bu neden olmasın. İşte ortada bir Sivasspor örneği var. Bu arkadaşları alkışlayarak şapka çıkarmak lazım. Dar bütçelerle ve kadrolarla şu anda liderse onları tebrik etmek lazım, bizimki neden olmasın'' ifadesinde bulundu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...