Kızılyıldız sürünüyor!

Avrupa'nın küçük liglerinde mücadele eden takımlar ekonomik krizden daha ciddi şekilde etkileniyor. 90'lı yıllarda yalnız eski Yugoslavya'nın değil, Avrupa'nın en güçlü takımları arasında yer alan Kızılyıldız, artık futbolcularına ödeme yapamıyor.

10.04.2009 - 15:34

Sırp futbolu eski gücünden çok uzakta. Dünyayı saran ekonomik kriz, tüm mali dengeleri alt üst ettiği gibi, Avrupa’da bir çok futbol ülkesini olduğu gibi Sırp futbolunu da olumsuz yönde etkiledi.

Partizan ilebirlikte ülkenin en büyük iki takımından biri olan Kızılyıldız, son aylarda şampiyonluk mücadelesinden çok, var olma savaşı veriyor.

1991 finalinde Marsilya'yı geçerek Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası şampiyonluğunu elde eden Kızılyıldız, şimdi ise futbolcularına temel ihtiyaçlarını karşılayacak kadar bile para ödeyemiyor.

Geçen sezon ortasında Sırbistan'ın Kızılyıldız takımına transfer olan sloven futbolcu Mirnes Sisic, sıkıntıyı en derinden hissedenlerin başında geliyor. 3 aydır kira ödeyemediğini belirten Sisic, "Evsahibi beni evden çıkarmakla tehdit etti. Eğer kulüp bana barınma parası bile veremezse, benim için Slovenya'ya dönmekten başka çare yok gibi görünüyor" dedi.

Genç oyuncuların durumunun daha da kötü olduğunu belirten Sisic, "Gençlere karınlarını doyurmaları için bahşiş veriyoruz. Kızılyıldız gibi bir kulüpte bunların yaşandığına inanamıyorum. Sanki Titanic'in batışını izler gibiyim" diye konuştu.

Son olarak ezeli rakibi lig lideri Partizan'a 2-0 yenilerek 14 puan ardına düşen kırmızı-beyazlıların idari direktörü İlija İvic, "Bir kaç ay önce göreve geldiğimde durumun böyle olduğunu bilmiyordum. Çok zor koşullardan geçiyoruz, ama oyuncularımız sadece futbola konsantre olmak zorunda" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...