Dördüncü yılında daha fazla gence eğlence ve sporla ulaşmak hedefiyle yola çıkan Koç Fest’in ilk durağı Kocaeli Üniversitesi oldu. Bu yıl bir ilke imza atarak Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu'nun ve Üniversite Spor Oyunları’nın sponsoru olan Koç Fest kapsamında, ‘Koç Fest Üniversiteler Hentbol Şampiyonası’ da Kocaeli Üniversitesi’nde gerçekleşti.

Koç Fest Üniversiteler Hentbol Şampiyonası’nda bayanlar kategorisinde ilk dört takım sırasıyla; Gazi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi olurken erkeklerde ise ilk dört takım sırasıyla Gazi Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Ege Üniversitesi oldu. Kocaeli Üniversitesi’nde düzenlenen hentbol müsabakalarında ilk dörde kalan takımlar ‘büyük kupa’ için İzmir’de karşı karşıya gelecek.

Koç Fest kapsamında düzenlenen hentbol müsabakaları, eğlenceli oyunlar ve Türkiye’nin en başarılı rock gruplarından ‘Mor ve Ötesi’nin soluk kesici konseriyle Kocaeli Üniversitesi kampüsü, 20-24 Nisan tarihlerinde adeta bir şenlik alanına dönüştü.

Üniversiteliler, gün boyu basketboldan canlı langırta kadar heyecan dolu oyunlara katıldılar. Festivalde tırmanma duvarında verdikleri zorlu mücadeleden başarıyla çıkan gençler soluğu segway, uçan bisiklet, bungee run, birebir futbol gibi birbirinden eğlenceli oyunlarda aldılar. Gündüz hareketli oyunlarla eğlenen gençler, günün yorgunluğunu, ünlü rock gruplarından gençlerin ilk tercihi olan Mor ve Ötesi’nin birbirinden güzel parçaları eşliğinde dans ederek attılar.

Koç Holding’in gençler ile biraraya gelerek, hayatlarına eğlence, yarışma ve sportif unsurlarla pozitif değerler taşımak hedefiyle başlattığı Koç Fest, 2009 yılında 7 ilde toplam 250 bin öğrenciye ulaşmayı hedefliyor.

Koç Fest Üniversite Spor Oyunları’nın başarılı takım ve sporcuları, Türkiye'yi düzenli olarak uluslararası organizasyonlarda temsil etme hakkına ulaşacak. Koç Fest’te bireysel branşlardaki birinciler, iki senede bir düzenlenen Universiade organizasyonlarına, branşlarında şampiyon olan takımlar ise 2010 yılından itibaren Avrupa şampiyonalarına gitme fırsatı elde edecekler.