Kocaman: Bugün de zamanı değil

Fenerbahçe teknik direktörüne, Kayserispor maçı sonrası, 'Galatasaray içeride ve dışarıda bundan sonra puan kaybetmez' sözleri hatırlatıldı.

Anadolu Ajansı 28.04.2013 - 23:48

Kocaman: Bugün de zamanı değil

Kayserispor galibiyeti sonrası basının karşısına çıkan Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'a, geçen hafta 2-0 yenildikleri Gençlerbirliği maçından sonraki açıklamaları soruldu.

"Galatasaray içeride ve dışarıda bundan sonra puan kaybetmez" şeklindeki sözleriyle ilgili bir açıklama yapıp yapmayacağı sorulan Kocaman, "O gün de söylemiştim zamanı değil diye. Bugün de zamanı değil" dedi.

Kocaman, "İki senedir her şeyin aleni, açık bir şekilde ortada olduğunu söyledim. Fazla bir şey söylemedim" dedi.

Kocaman, Galatasaray'ın Kayserispor ile oynadığı maçta Bobo'nun kırmızı kart görmesine Kayserisporlu futbolcular ve yöneticilerin büyük reaksiyon göstermediklerini ancak bugün Fenerbahçe'nin kazandığı penaltıya büyük tepki verdikleri ifade edilerek yöneltilen "Size karşı olaylar çok büyütülüyor mu? Bu konuda bir şikayetiniz var mı?" sorusunu da şöyle cevapladı:

"Toplumun hafızası aslında sizlersiniz. Biz ne kadar söylersek söyleyelim bir yere kadar geliyor. Çok net söyledim aslında, her şey çok net. Bir şey söylediğim zaman zaten etrafımdaki oklar bana karşı çevrilmiş duruyor. Bu nedenle fazla konuşmayayım. Toplumun hafızası sizsiniz. Sizlerin olayları daha iyi değerlendireceğinizi düşünüyorum."

MAÇ DEĞERLENDİRMESİ
Salih Uçan'ın 18'de yer almamasının sebebinin bu oyuncuyu Benfica'ya karşı rövanş mücadelesi için enerjik tutmak olduğunu, uzun bir aradan sonra forma verdiği Stoch'un performansını da beğendiğini kaydeden Kocaman'ın maç değerlendirmesi şöyle oldu:

Benfica maçının psikolojik izleri takıma yansıdı. Ligde zayıflayan şansımıza rağmen kazanmak zorundaydık. Çok erken bir golle geriye düştük. Maça başlarken konsantrasyon eksikliği görünüyordu. Bu da geriye düşmemizin nedenlerinden birisiydi. Sonra ritmi yakalamaya başladık, eşitlik için uğraşlar verdik. Ancak olumlu sonuçlar vermedi.

İkinci yarının başında gelen gol, maça istekli olarak tutunmamızı sağladı. Fakat beraberinde kombine ataklar gelmedi. Kayserispor da üzerimize geldi. Ancak biz daha fazla onların sahasındaydık. Sonuçta baştaki düşüncelerimizi sonuçlandırdık. Şimdi artık Perşembe gününe güçlü bir şekilde döneceğiz."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...