Kocaman: Federasyon'un kararı bence de doğru

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman bugün Türkiye Futbol Federasyonu’nun şike iddiaları ile ilgili olarak verdiği kararın doğru olduğunu söyledi.

Anadolu Ajansı 15.08.2011 - 21:28

Kocaman: Federasyon'un kararı bence de doğru

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Münih yakınlarındaki Bad Gögging kasabasındaki ilk antrenman öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada TFF'in kararını değerlendirdi.

Aykut Kocaman, ''Bizim açımızdan uzun bir süreçti uzun zamandır belirsizliğin içinde bekliyorduk. Bugün TFF bir karar verdi.  Başkan'ın özellikle vurguladığı açıklamalarda ince eleyerek kılı kırk yararak bir karar verdiler. Bence doğru karar verdiler. Hem takımımız adına hem futbolumuz adına hayırlı uğurlu olsun'' dedi.

Kendisinin 5 Ağustos'ta ''Şampiyon takım lige başlayacak'' dediğini ancak bunun gerçekleşmediğini vurgulayan Kocaman, ''Bu olmadı, ligde erteleme oldu. 9 Eylül'de şampiyon takım sahaya çıkacak. Hem takımımız hem Fenerbahçeliler hem futbolumuz için hayırlı olsun. Belirsizliğin bitmesi, bir şekilde önümüzün berrak hale gelmesi hepimiz için sevindirici. Bugünkü antrenmanla başlayan süreçte bizim için zevkli, iştahlı ve futbol adına güzel antrenmanlar olacak'' diye konuştu.

Aykut Kocaman, antrenman öncesinde futbolcularla bir toplantı yaptığını da belirterek, futbolcularına, ''Süreçle ilgili bir kaç cümle ettim. Konuştuğumuz konu genel olarak anlatmaya çalıştığım oyuncuların kafasındaki tek konuydu. Yeni sürecin bizim için çok daha zorlu olacağı ve çok daha güçlü olmamız gerektiğini söyledim. Tüm oyuncular bunun farkında, lig uzun bir süreç, bu sene lig çok inişli çıkışlı olacak. Fenerbahçe olarak geçen yılın üzerine çıkacağız, bu irademiz var. Umarım geçen yıl ortaya koyduğumuz özellikle ikinci yarıdaki iradeyi tekrar sahaya koyarız'' şeklinde konuştu.

Transfer yapıp yapmayacakları konusunda hızlı davranmaları gerektiğini vurgulayan Kocaman, ''Önümüz berrak bundan sonra transferle ilgili çalışmalarımıza hız vermek zorundayız. Yönetimin transfere bakış açısını ayak üstü konuşmak doğru değil. Yarından itibaren transferle ilgili yönetimle birlikte ortak karar doğrultusunda hareket edeceğiz, sadece benim verebileceğim karar değil şurası kesin, transferde hızlanmak zorundayız'' dedi.

Kocaman, Emre'ye 18 Ağustos Perşembe gününe kadar izin verdiğini de ifade etti.

Sarı lacivertli teknik adam, Guiza'nın kadroda yer almadığına da dikkati çekerek, ''Niang'ın gitmek istediğini sanmıyorum burada antrenmana devam ediyor. Niang'ın gitmek istediğini düşünmüyorum'' diye konuştu.

Lugano'nun da katıldığı antrenmanda futbolcuların neşeli olduğu gözlendi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...