Kocaman ilk galibiyetini aldı

Ziraat Türkiye Kupası 3. turunda Altay'ı 2-1 yenerek gruplara yükselen Torku Konyaspor'un teknik direktörü Aykut Kocaman, ‘Özellikle 10 kişi kalmamız işi biraz daha zorlaştırdı ama takım iyi reaksiyon gösterdi’ dedi.

Anadolu Ajansı 30.10.2014 - 16:36

Kocaman ilk galibiyetini aldı

Lisansının yetişmemesi nedeniyle takımının başında sahaya çıkamayan Kocaman, yaptığı açıklamada, bekledikleri gibi zorlu bir maçı geride bıraktıklarını belirterek, şöyle konuştu:

‘Kupa maçlarında takımlar arasında klasman farkı olması çok fazla şeyi değiştirmiyor. Maçı çözecek pozisyonları, golleri çıkaramazsanız ilerleyen zamanlarda alt klasmanda olan takımlar maça ortak olabiliyor. Bugün de böyle oldu. Özellikle 10 kişi kalmamız işi biraz daha zorlaştırdı ama takım iyi reaksiyon gösterdi. İlerleyen günler adına turu geçmek önemliydi.’

Lig ve kupa mücadelesinde ligin biraz daha önemli olduğunu kaydeden Kocaman, ‘Ligde sıkıntılı bir başlangıç oldu. Şimdi bunu tersine çevirmek, önce takımı toparlamak, zaten varolan sakatlıklar vardı, önce onu toparlamak ve yavaş yavaş lig maçını düşünmemiz gerekiyor. Şu anda sadece ve sadece en büyük sevincimiz tur geçme isteğinin gerçekleşmesi’ diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...