Kocaman: Skor matematiksel olarak rahatlattı

Kendi sahasında Antalyaspor ile golsüz berabere kalan Ankaraspor’da Teknik Direktör Aykut Kocaman, sonucun kendilerini matematiksel olarak rahatlattığını belirtti.

24.05.2009 - 23:25

ANKARA - Ankaraspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Antalyaspor karşısında aldıkları 1 puanla matematiksel olarak rahatladıklarını söyledi.

Aykut Kocaman, maçın ardından yaptığı açıklamada, gergin bir karşılaşma olduğunu ifade ederek, ''Stres dolu bir maçtı. Gergin bir maç daha bitti'' dedi.

Ligin ilk yarısında üst sıralarda yer aldıklarını hatırlatan Kocaman, ''Ligin ilk yarısında üst sıralarda yer alırken ikinci yarıda da bunu sürdürmek istiyorduk. Bugünkü maç itibariyle, 'sıkıntı içine düşer miyiz?' diye düşündük. Antalyaspor ise ligde kalmak istiyordu. Bu da maça yansıdı. Fazlasıyla gol pozisyonu vardı. İyi kontraataklar geliştirip gol pozisyonları bulduk ama değerlendiremedik. İki taraf için de pozisyon vardı. Bu skor bizi psikolojik ve matematiksel olarak rahatlattı.'' diye konuştu.

ÖZDİLEK: SON VURUŞLARDA BECERİKLİ DEĞİLDİK
Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek de klasik laflar söylemeyeceğini belirterek, bugün alınan sonuç itibarıyla haftaya yapacakları Ankaragücü maçını kazanmak zorunda olduklarını söyledi.

Artık Ankaragücü maçını düşüneceklerini ifade eden Özdilek, ''Takım bugün kazanmak için özverili mücadele etti. Son vuruşlarda becerikli değildik. Önemli pozisyonlar bulduk. Rakip de pozisyon buldu. Kazanmak için çok mücadele ettik. Bugün kazanıp haftaya rahat girmek istiyorduk ama olmadı. Antalyaspor, 25 haftadır final maçları oynuyor. Bu kolay değil ve üzerimizde baskı vardı. Haftaya Ankaragücü'nü yenip bu ligde kalacağız.'' dedi.

Hakemle ilgili bir soruya ise Özdilek, ''Hakemler hakkında farklı konuşmalar oluyor ama Tolga Özkalfa'yı tebrik etmek için elimi uzattım, ancak farklı harekette bulundu. Bu davranışından dolayı kınıyorum'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...