Konyaspor destek bekliyor

Konyaspor Kulübü Başkanı Mehmet Ali Kuntoğlu, Konyaspor'a, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'ten başka kimsenin destek vermediğini söyledi.

12.03.2009 - 13:28

Konyaspor'da Basın Sözcülüğü görevine getirilen Nadir Avcan, basın mensuplarıyla Avcan Dinlenme Tesisleri'nde tanışma toplantısında biraraya geldi.

Avcan, başarılı olacaklarına inandıkları için bu yola çıktıklarını belirterek, ekonomik krizin olumsuz etkileri nedeniyle, Konyaspor'un vizyonunu fazla geliştiremediklerini belirtti.

Devre arasında yeni transferlerle takımın güçlendirildiğini ifade eden Avcan, ''Trabzonspor maçından sonra yakaladığımız çıkışı sürdürmek istiyoruz. Bu takıma herkes destek olmalı. Konyaspor iyi yolda. Kesinlikle genel kurul gündemimizde yok. Bu takımı sezon sonuna kadar götüreceğiz'' diye konuştu.

Kulüp Başkanı Mehmet Ali Kuntoğlu da, Konyaspor'un ekonomik anlamda zor günler geçirdiğini belirterek, kulübe destek olunmamasından yakındı. Herkesin taşın altına elini değil, gövdesini koyması gerektiğini dile getiren Kuntoğlu, ''Biz yönetim olarak gövdemizi koyduk. Zor günler geçirdik, istifalar oldu, olağanüstü genel kurul kararından dönüldü, ancak mücadelemizden hiçbir zaman vazgeçmedik. Geceleri uyuyamıyorum, sağlığımı kaybediyorum ancak sonuna kadar gideceğiz. Ligin bitmesine 11 hafta var, bu takımın cesedini koysanız ligde kalır'' dedi.

Kuntoğlu, Konyaspor'un hak ettiği yere gelebilmesi için çok çalışacaklarını anlatarak, ''Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'ten başka bu takım destek veren yok. 'Konyaspor şehrin en önemli markası' deniyor. Ancak, deplasman masraflarını bile karşılayacak kimse çıkmıyor. 'Bu yönetim paralı geldi, paraya ihtiyacı yok' gibi bir şeyi hiçbir zaman söylemedik. Bu kulüp Büyükşehir Belediye Başkanı olmadan bir yere varamaz'' diye konuştu.

Konyaspor Başkan Vekili Veli Kurt ise hakkında bazı gazetelerde yer alan istifa haberlerini yalanlayarak, böyle bir durumun söz konusu olmadığını ve görevinin başında olduğunu bildirdi.

Toplantıya, Konyaspor Teknik Direktörü Giray Bulak ve yöneticiler de katıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...