Korkmaz: Gitmem gerekirse giderim

Sahasında Sivasspor'u 2-1 mağlup ederek Avrupa Ligi'ne katılma hakkını elde eden Galatasaray'da Teknik Direktör Bülent Korkmaz, daha önce yönetime istifasını verdiğinin altını çizerek gitmesi gerekirse gideceğini, kalması gerekirse de kalacağını söyledi.

30.05.2009 - 23:49

İSTANBUL - Galatasaray Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, Sivasspor maçının ardından yaptığı açıklamada, ''Galatasaray'ın menfaati ne olursa onu yaparım, kalmam gerekirse kalırım, gitmem gerekirse giderim'' dedi.

Sivasspor maçından sonra düzenlediği basın toplantısında Galatasaray Kulübü kendisini göreve davet ettiğinde büyük bir heyecanla ''yuvasına ve evine'' döndüğünü ifade eden Korkmaz, ''Böyle olması gerekirdi. Şartlar, durum ne olursa olsun, ne olumsuzluklar olursa olsun bu görevi kabul ettim. Bülent Korkmaz'ı Bülent Korkmaz yapan Galatasaray Kulübü'dür. Göreve geldikten kısa bir süre sonra başkanımıza açık tarihli istifa mektubu verdim. Galatasaraylıya yakışan şekilde davrandım. Böyle de olması gerekirdi. Bunu yürürlüğe koyup koymamaları başkan ve yönetim kurulunun kararıdır. Galatasaray'ın menfaati ne olursa onu yaparım, kalmam gerekirse kalırım, gitmem gerekirse giderim'' diye konuştu.

''Benim elimde sihirli değnek yok'' diyen Korkmaz, ''Galatasaray Adası'nda sayın başkanımız bunu söyledi, sabır ve istikrar gerek. Teknik heyette, futbolda ve yönetimde sabır ve istikrar. Bu olduğu taktirde Galatasaray'ın sırtı yere gelmez. Özellikle yerli oyuncular kaliteli, yabancı oyuncular da kaliteli alınırsa Galatasaray iki sene içinde de Avrupa Kupası'nı müzesine götürür'' şeklinde konuştu.

Hiçbir mazeretin arkasına sığınmadığını ifade eden Korkmaz, ''Ama gerçekler var. Önemli oyuncularımı kullanamadım, o bölgelere başka oyuncularımı monte etmek zorunda kaldım. Bugün de öyle. Bordeaux ve Ankaragücü maçında gerçek stoperlerle oynadım'' dedi.

Korkmaz, ''Bu takım seneye kesin Türkiye Şampiyonu olur. Benim hiçbir oyuncuyla problemim olamaz. Ben problemleri çözerim. Kamuoyu bunu böyle yansıtıyorsa buna cevap vermem. Herkes hata yapabilir. Hiçbir zaman pişman olduğum bir şey olmadı. Ben de futbolcum da hakem de hata yapabilir. Bu futbolun doğasında olan bir unsurdur. Bana başka hocalarla görüştükleri şeklinde bir söylem olmadı. Çevrenizden bu tür söylemler geliyor, bu insanı üzüyor. Ama ben profesyonel bir insanım.'' diye konuştu.

Bülent Korkmaz, ''Gelecek sezon gelecek bir teknik adamın yardımcılığını yapar mısınız?'' sorusuna, ''Ben teknik direktör olarak yoluma devam ediyorum'' yanıtını verdi.

Galatasaray Teknik Direktörü, bu akşam gösterdikleri mücadele nedeniyle bütün futbolcularını kutladığını belirterek, ''Çok iyi oynadılar. Çok pozisyona girip atamadılar, futbolda bu da var. Önemli olan kazanmaktı. Beşiktaş maçı da dahil 4 haftada çok iyi oynadık. Son 4 haftada Galatasaray'a yakışan bir futbol vardı'' şeklinde konuştu.

KILIÇ: TARAFTARLARIMIZIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEĞİZ
Galatasaray yönetim kurulu üyesi Sinan Kılıç ise bu sezon taraftarlarının beklentilerine cevap veremediklerini ifade ederek, ''Yeni sezonda taraftarlarımızın yüzünü güldüreceğiz'' diye konuştu.

Kılıç, ligin ilk yarısını iyi bir yerde tamamladıklarını kaydederek, ''Bu şekilde devam etseydik rahat bir şekilde şampiyon olurduk. Ama olmadı, kısmet değilmiş. Galatasaray iyi bir takım. Avrupa standartlarında bir takımda, normalde senede 6 tane sakatlık ya da ameliyat olur. Bizim ise 24 tane ameliyatımız oldu. Çok zengin kadromuza rağmen şans yanımızda olmadı. İyi bir kadromuz var, bunu takviye ederek yeni sezonda taraftarımızın yüzünü güldüreceğiz. Taraftarımız bize çok iyi ve sabırlı davrandı. Biz onlarla beraber ileride çok güzel şampiyonluklar elde edeceğiz. Bu seneki aksiliklerden dolayı yaşadıkları üzüntüleri telafi edeceğiz.'' dedi.

Teknik direktör konusunda yöneltilen bir soruya Kılıç, bu konuda henüz açıklığa kavuşmamış bir takım gelişmelerin olduğunu belirterek, ''Bu konuyu başkanımız bilir. Yerli mi yabancı mı konusunda ciddi bir karar verilmiş değil'' dedi.

"GALATASARAY, LINCOLN'DEN BÜYÜK"
Kılıç, lig bitmeden ülkesine giden Brezilyalı futbolcuları Lincoln ile ilgili olarak da ''Bitmek üzere olan bir ligde sakat bir futbolcunun şimdi ya da birkaç gün sonra gitmesi bir şey ifade etmez. Lincoln'e çok emek verdik. İnşallah karşılığında da bir takım düzelmeler olur. Olmazsa biz de yolumuza Lincoln'süz devam ederiz. Galatasaray, Lincoln'den daha büyük'' ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...