Korkmaz: İyi oynadık ama kaybettik

Galatasaray Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, Beşiktaş karşısında iyi oynamalarına karşın sahadan 2-1 yenik ayrıldıklarını söyledi.

24.05.2009 - 22:55

İSTANBUL - Galatasaray Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, derbi maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, takımının 2 devrede de iyi oynadığını belirterek, ''Birçok pozisyona girdik, atamadık. Futbol şansı bugün Beşiktaş'tan yanaydı. Şanssız bir gol yedik. İyi oynamamıza rağmen mağlup olduk'' dedi.

Şimdiye dek hiçbir mazeretin arkasına sığınmadığını vurgulayan Korkmaz, ''Bütün olumsuzluklara rağmen, sakatlıklar, cezalara rağmen elimizden geldiği kadar iyi futbol oynatmaya çalıştık. Bugün de böyle oldu. Ama Türkiye'de hep sahada alınan sonuçlara bakılıyor. Oyuncularımı kutluyorum, Beşiktaş'ı da tebrik ediyorum'' diye konuştu.

''KÜFÜR EDİLDİ''
Sahada yedek kulübesindeyken kendilerine yönelik ağıza alınmayacak kötü sözler söylendiğinden yakınan Korkmaz, ''Her sene bir takım şampiyon olacak. Herkesin biraz daha dikkatli olması gerekiyor. Yedek kulübesine ağzıma alamayacağım kötü sözler geldi. Tükürük ve balgam geldi. Polisler yanımızda olmasına rağmen müdahale etmediler. Bunlar futbolun çirkin yanı. Bunlar olmasaydı daha güzel olurdu'' dedi.

Ümit Karan ve Hasan Şaş'ın neden kadroda olmadıklarıyla ilgili bir soruya Korkmaz, ''Hiçbir oyuncuyu kadro dışı bırakmak gibi birşeyim olamaz. 18'e almamak benim tercihimdi. Antrenmanda yeterli görmedim, bu nedenle de kadroya almadım'' diye yanıt verdi.

''SİVASSPOR MAÇINI KAZANMAK İSTİYORUZ''
Korkmaz, ligin son haftasında Sivasspor'u yenerek ligi galibiyetle kapamak istediklerini söyledi.

Korkmaz, ''Sivasspor maçını kazanmak istiyoruz. Ligin son maçını çok güzel oynayarak, skoru da lehimize çevirerek kazanmak amacındayız'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...