Sheriff Teknik Direktörü Leonid Kuchuk, UEFA Avrupa Ligi H grubunda Fenerbahçe ile yapacakları maçın, kendileri için büyük bir öneme sahip olduğunu söyledi.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda, yarınki maçla ilgili soruları yanıtlayan Kuchuk, Fenerbahçe'nin gücünün farkında olduklarını belirterek, ''Bizim için bu maçın büyük önemi var, çünkü gruptan çıkma ihtimalimiz devam ediyor. Fenerbahçe gerçekten güçlü bir takım. Takımın başında çok iyi bir hoca var, ama futbolun güzelliği de bu. Sonucun ne olacağını tahmin etmek pek mümkün olmuyor. Zevkli ve güzel bir maç olacağa benziyor'' diye konuştu.

Fenerbahçe'nin yarınki maça, şans bulamayan bazı futbolculardan oluşacak kadroyla çıkma ihtimalini bir avantaj olarak görüp görmediği sorusuna Kuchuk, ''Böyle bir durumun avantajlı olacağını pek düşünemiyorum. Tiraspol'de oynayan oyuncuları en azından tanıyor, neyle karşılaşabileceğimizi biliyorduk. Yenilere gelince, Fenerbahçe Kulübü'nde kötü futbolcu oynamaz. Aksine yeni futbolcuları iyi tanımadığımızdan, bu bize sıkıntı yaratabilir. İlk maça nazaran bizim kadromuzda da değişiklikler oldu. Yeni futbolcular olacak, oyunda değişiklikler olacak, karşılıklı bir durum söz konusu'' ifadelerini kullandı.

Kuchuk, Fenerbahçe'nin 2. turu garantilemesini avantaj olarak görmediğini ifade etti. Takımının yarınki mücadelenin stresini taşıyacak kapasitede olduğunu belirten Leonid Kuchuk, ''Biz takım olarak tansiyonu yüksek maçlara alıştık. Kadromuzda kaliteli oyuncular var. Dünya Kupası, Avrupa Şampiyonası elemelerine milli takımlarında katılan futbolcularımız var. Onlar için tansiyonu yüksek maçın sorun olacağını sanmıyorum'' dedi.

ARBANAŞ: OLAĞANÜSTÜ GÜÇLÜ BİR RAKİPLE OYNAYACAĞIZ
Sheriff takımının futbolcularından Constantin Arbanaş ise kendileri için zor bir mücadele olacağını kaydederek, ''Olağanüstü güçlü bir rakiple oynayacağız. Rakibimize uygun şekilde, güzel bir futbolla gruptan çıkmak için mücadele edeceğiz'' diye görüş belirtti.