Küçük Williams'ın büyük zaferi

Birleşik Amerikalı raket Serena Williams kariyerinin 11. Grand Slam'ini Amerika'nın bağımsızlık bayramı olan 4 Temmuz'da Londra'da kazandı.

Haberler - Ntvspor 04.07.2009 - 18:27

Küçük Williams'ın büyük zaferi

İSTANBUL - Wimbledon'ın alışılageldik finalini büyük bir keyifle seyrettik. Venus ve Serena Williams kardeşlerin 21. randevusu muhteşem bir tenis ziyafetine sahne oldu.


Wimbledon finallerinde görmeye alıştığımız kardeşler tüm tenisseverlere unutulmaz bir gün yaşattı. Oyun kalitesinin zirvede olduğu maçta Serena, geçen sene finalde kaybettiği ablasından rövanşı 7-6 ve 6-2'lik setlerle aldı ve 3. Wimbledon şampiyonluğunu kutladı. Serena 2002 ve 2003 yıllarında da finalde ablasını mağlup edip mutlu sona ulaşmıştı.

Maça her iki oyuncu da yüksek konsantrasyonla başladı. Özellikle servislerin etkinliği dikkat çekiciydi. Servis kıranın olmadığı ilk setin kırılma anlarıysa Venus'ün 2 kez yakaladığı servis kırma şansını kullanamaması oldu. Serena da tie-breakle ilk seti kazanınca psikolojik üstünlüğü de ele geçirdi. Küçük Williams oyuna soktuğu ilk servislerinden bu sette sadece 1 puan kaybetti.

İkinci set Serena adına çok daha rahat geçti. Bu sette ele geçirdiği 5 servis kırma şansının ikisini değerlendiren Serena, maçtan 1 saat 27 dakikada galibiyetle ayrıldı ve kariyerinin 11. tekler Grand Slam'ini kazanmış oldu. Williams bu setteyse servis oyunlarında ablasına sadece iki puan alma şansı verdi.

Bu finalin Williams ailesi için de büyük bir önemi var. Son on yılda sekizinci kez bir Williams Wimbledon'da şampiyon olurken, hakimiyetin devam edip etmeyeceğiyse merak konusu. Ancak gelecek seneyi düşünmeye başlamadan önce yapılması gereken bir iş daha var. Birkaç dakika sonra korta bu kez filenin aynı tarafında çıkıp çiftler şampiyonluğı kovalamak. Williams kariyerlerinde 4. kez çiftler Wimbledon şampiyonluğu için kortta olacak.

Sayfa Yükleniyor...