Kulüpler Birliği'nden 'maça çıkın' tavsiyesi

Kulüpler Birliği Vakfı Başkan vekili Göksel Gümüşdağ, Diyarbakırspor'un Galatasaray maçına çıkmasını istediklerini belirterek, "Çetin Sümer de bu konuda olumlu" dedi.

04.11.2009 - 16:25

Kulüpler Birliği'nden 'maça çıkın' tavsiyesi

Kulüpler Birliği Vakfı toplantısı İstanbul'da yapılırken, başkan vekili Göksel Gümüşdağ, bugünkü toplantıda Diyarbakırspor'un durumunu ve Beşiktaşlı taraftarların başkan Yıldırım Demirören'e yönelik tezahüratlarını görüştüklerini söyledi.

Kulüpler Birliği Vakfı'nın Astoria Alışveriş Merkezi'ndeki ofisinde, Aziz Yıldırım başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Beşiktaş, Kayserispor ve Gaziantepspor başkanları dışında diğer kulüp başkanları katılırken, toplantı sonrası basın mensuplarına açıklamayı, Kulüpler Birliği Vakfı Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ yaptı.

Göksel Gümüşdağ, olağan toplantılarında, Diyarbakırspor'un Galatasaray maçına çıkmama kararıyla Beşiktaşlı taraftarların başkan Yıldırım Demirören'e yönelik tezahüratlarını gündeme aldıklarını söyledi.

Gümüşdağ, Yıldırım Demirören'e yönelik tezahüratların kabul edilemez olduğunu belirterek, ''BJK İnönü Stadı'nda Sayın Yıldırım Demirören'e yönelik yapılan kötü tezahüratı kınıyoruz. Bunu kabul edemeyiz. Türk sporunun çok önemli camialarından Beşiktaş gibi bir kulübün başkanı Yıldırım Demirören'e bu tip kötü tezahüratları Kulüpler Birliği Vakfı ve tüm kulüp başkanları olarak kınamaktayız. Bu olayların statlarda herhangi bir kulüp taraftarları tarafından başkanlarına yönelik yaşatılmasına veya aktarılmasına karşıyız'' dedi.

Toplantıda diğer gündem maddesinin Gaziantepspor-Diyarbakırspor maçı sonrası Diyarbakırspor Kulübü'nün Galatasaray maçına çıkmama yönündeki kararın görüşüldüğünü kaydeden Göksel Gümüşdağ, ''Gaziantepspor maçı sonrası Diyarbakırspor'un ligden çekileceği ve Galatasaray maçına çıkmayacağı yönündeki konu gündemde fazla tutuldu. Yaklaşık 2.5 saatlik toplantıda, Kulüpler Birliği'nin tüm temsilcileri ve tüm kulüp başkanları, Diyarbakırspor'un Galatasaray maçına çıkması konusunda tavsiyede bulundular. Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Çetin Sümer de bu konuda olumlu. İnanıyorum ki Diyarbakırspor, Galatasaray maçına çıkacaktır. Ancak sayın Sümer bu konuyla ilgili Diyarbakır'da bir açıklama yapacak. Bu konu netlik kazanacak. En azından gergin ortamın bu toplantıda azaldığını düşünüyorum. Tüm kulüp başkanlarının tavsiye kararı olduğunu bildiğim için başkanın olumlu adım atacağını düşünüyorum'' dedi.

Diyarbakırspor'un yaşadığı olayların bir kısmının diğer kulüplerin de yaşadığı konu olduğunu kaydeden Gümüşdağ, ''Futbolun içinde olan gerçekler. Sadece bugün değil bundan önce de bu konularda Futbol Federasyonu ile çalışmalar içindeyiz. Zaman zaman Kulüpler Birliği'nin konulara uzak kaldığı yönünde düşünceler oluşuyor. Vakfımız her zaman birebir federasyonla konularla ilgili görüşmeler yapmaktadır. Kulüplerin yaşadığı sorunları her zaman konuştuğumuzu söyleyebilirim'' diyerek sözlerini tamamladı.

Toplantı sonrası vakıf başkanı Aziz Yıldırım ve bazı başkanlar birlikte ofisten ayrıldı. Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Çetin Sümer, basın mensuplarının sorularını yanıtsız bırakırken, Göksel Gümüşdağ'ın gerekli açıklamayı yaptığını söylemekle yetindi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...