Kupa'yı Avrupa takımı kazandı

Masa tenisinde, Asya ve Avrupa kıtalarının en iyi 5 sporcusunu karşı karşıya getiren All-Star organizasyonunda şampiyon Avrupa takımı oldu.

11.11.2009 - 21:59

Kupa'yı Avrupa takımı kazandı

İSTANBUL - Masa tenisinde, Asya ve Avrupa kıtalarının en iyi 5 sporcusunu karşı karşıya getiren All-Star organizasyonu İstanbul'da sona ererken, kupayı, rakibine 6-5 üstünlük sağlayan Avrupa takımı elde etti.

Fatih Spor Salonu'nda gerçekleştirilen organizasyon iki gün sürdü. Dünkü maçlar sonunda Asya takımı 3-2 öne geçerken, bugünkü karşılaşmalarda aynı skorla Avrupa takımı üstünlük sağladı ve skoru 5-5 yaptı. Kupayı kazanacak ekibi, kura sonucu oyuncuları belirlenen final maçı ortaya çıkardı. Avrupa takımı, bu maçı da kazanarak kupaya uzandı.

Günün maçlarında Avusturyalı Werner Schlager, Hong Konglu Li Ching'i 3-1, Tayvanlı Chuang Chih Yuan, Yunanlı Kalinikos Kreanga'yı 3-1, Belaruslu Vladimir Samsonov, Güney Koreli Joo Se Hyuk'u 3-1, Alman Timo Boll, Çinli Wang Hao'yu 3-0 ve Singapurlu Gao Ning de Danimarkalı Michael Maze'yi 3-1 yendi.

Bu sonuçlarla durum 5-5 olunca, kupayı kazanacak ekibi belirleyecek final maçı için isimler belirlendi. Final maçında Vladimir Samsonov, Li Ching'i (11-8, 4-11, 11-9, 12-10) sonuçlanan setlerle 3-1 yendi ve kupayı Avrupa takımına kazandırdı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...