Kuznetsova bomba gibi

7 numaralı seribaşı Kuznetsova'nın final yürüyüşü sürüyor. Rus raket, Macar Czink'i 2 sette devirip son 16'ya adını yazdırdı.

30.05.2009 - 13:09

Kuznetsova bomba gibi

MERT AYDIN - Dünyanın en ünlü bisiklet antrenörlerinden birinin kızı olmak ne işe yarar? Hele bir de annenin 6 dünya şampiyonluğu varsa. Bu kız küçük yaşlarda ailesi sayesinde bisikletle haşır neşir olur. Tabii ki bacakları fazlasıyla kuvvetli hale gelir. Svetlana Kuznetsova'nın yorulmak bilmeyen bacaklarının sırrı burada işte.

2004 Amerika Açık şampiyonu Kuznetsova'nın Roland Garros macerası 2006'da zirve yapmış ama finalde stop etmişti. 7 numaralı seribaşı olarak geldiği Fransa'da bu kez amaç belli. Mayıs başında Stuttgart'ta Dinara Safina'ya tattırdığı, "1 numaraya hoşgeldin" yenilgisi potansiyelini ortaya koyuyor zaten.

Macar Melinda Czink'in Kuznetsova karşısına çıkarken bir umudu vardıysa da ilk sette yarınlara bıraktı bunu (Yaşı 27'ye geldi. Artık çok uzak ona Grand Slam üst turları). 22 dakikada takır takır puanları toplayan ve rakibinin servisini 2 kez kıran Kuznetsova 6-1'le seti kazandı.

İkinci sette biraz kıpırdandı Czink ama iş işten geçmiş, Kuznetsova gerekli servis kırma işlemini gerçekleştirmişti. 6-3, Kuznetsova'nın final yürüyüşünün devamı anlamına geliyordu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...