Lance Armstrong'un yeni evi Radio Shack

Fransa Turu'nu 7 kez kazanan efsanevi bisikletçi Lance Armstrong, yeni takımı Radio-Shack ile gelecek sezona hazırlanıyor. Armstrong bu kez, eskisinden farklı bir rolle karşımızda.

Ntvspor 09.12.2009 - 15:29

Lance Armstrong'un yeni evi Radio Shack

Lance Armstrong, 38 yaşında yeni bir maceraya atılıyor. Fransa Turu'nda 7 kez zafer yaşayan yıldız bisikletçi 2010 sezonunda yeni kurulan "Radio Shack" takımı adına yarışacak. Armstrong, yeni sezon hazırlıklarını sürdürdüğü Arizona'da Amerika Birleşik Devletleri merkezli yeni takımında nasıl bir görev üstleneceğini anlattı.

Armstrong: Takımımın benim etrafımda oluşturulduğu günler geride kaldı. Artık 38 yaşındayım. Gelecek sezon 39 yaşında olacağım. Takımı benim etrafımda kurmak sorumsuzca bir davranış olurdu. Fransa Turu'na katılacaksak Levi Leipheimer'a Andreas Kloden'e, takımın tamamına, taktiklere ve kullanacağımız fikirlere odaklanmamız lazım.

Radio Shack, 2005 Fransa Turu'nda genç sürücü klasmanının galibi Yaroslav Popovych ve turda etap galibiyetleri elde eden Gert Steegmans gibi yetenekli yarışçıları kadrosunda bulunduruyor.

Türkiye'de koşulan Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun son galibi Daryl Impey de armstrong'un takım arkadaşı olacak. Armstrong, bu sürücüler ile birlikte olmak üzere, geçen sezon Fransa Turu'nda şampiyonluğa ulaşan Alberto Contador'un da bulunduğu "Astana" takımı ile yollarını ayırdı. Ancak Amerikalı sürücü, sık sık liderlik için çekişmeleriyle gündeme gelmelerine karşın eski takım arkadaşı hakkında övgü dolu sözler söyledi.

Armstrong: Geçen yılki çatışma kişiseldi. Bunun, benim karakterimin ya da onunkinin iyi ya da kötü olmasıyla ilgisi yok. karakterlerimiz farklıydı, hepsi bu. Artık başka takımlardayız. Diğer yandan Alberto bugün sahip olduğumuz en büyük ve en değerli yetenek. Hatta daha önce de birkaç kez söylediğim gibi bugüne kadar gördüklerimizin en büyüğü ve en değerlisi bile olabilir.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...