Lazio ve Mourinho'ya teşekkür

Eski kulübü Lazio'ya karşı verdiği hukuk savaşını kazandıktan sonra bonservis bedelsiz Inter'e transfer olan Goran Pandev, kararını vermesinde en önemli etkenin teknik direktör Jose Mourinho olduğunu söyledi.

Ntvspor 08.01.2010 - 13:08

Lazio ve Mourinho'ya teşekkür

Inter'e transfer olan Goran Pandev, yeni kulübü ile ilk maçını oynadıktan sonra tanıtım toplantısı için basın mensuplarının karşısına çıktı.

Son dönemde yaşadığı problemlere rağmen eski kulübü Lazio'ya teşekkür eden Makedon futbolcu, “Lazio'da harika beş sezon geçirdim. Bir futbolcu ve bir insan olarak kendimi o kulüpte çok geliştirdim. Bu yüzden Lazio'ya teşekkür borçluyum. Teşekkürler Lazio" dedi.

Inter formasını ilk olarak Çarşamba günü Chievo karşısında giyen 26 yaşındaki futbolcu, mavi-siyahlı kulübü tercih etmesinde teknik direktör Jose Mourinho'nun önemli etkisi oluduğunu vurguladı. Pandev, “Bana ilk maçtan itibaren formayı verdiği için Mourinho'ya teşekkür ediyorum. Futbola zorunlu olarak verdiğim 5 aylık aranın ardından hayalim olan bir formayla sahaya dönmek benim için çok güzeldi. İtalya dışından ekonomik anlamda daha iyi teklifler almama rağmen Mourinho'nun Inter'de olması beni bu kulübe doğru itti diyebilirim” ifadelerini kullandı.

Mourinho da Pandev'in elindeki alternatifleri çoğalttığını söyledi. Portekizli çalıştırcı, “Hücum hattının her bölgesinde, her sistemde kullanabileceğim çok iyi bir futbolcu. Inter'e geldiği için mutlu olmakta haklı çünkü çok önemli futbolcularla birlikte oynayacak bunun nedeni de kendisinin de çok iyi bir oyuncu olması” diye konuştu.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...