NBA'de bugün TSİ 22.00'de sona erecek takas dönemi öncesinde Cleveland Cavaliers, Washington Wizards ve Los Angeles Clippers önemli bir takasa imza attı.

Cavaliers, tecrübeli pivotu Zydrunas Ilgauskas ve 2010 birinci tur draft hakkını Washington'a verirken, Wizards’ın yıldızlarından Antawn Jamison’ı kadrosuna ekledi. Cleveland ayrıca, Clippers’ın oyun kurucusu Sebastian Telfair’ı da renklerine bağladı.

Bu takasta L.A. Clippers'tan Al Thornton Washington'a katılırken, Wizards’ın geçtiğmiz günlerde Dallas’tan aldığı Drew Gooden da Clippers’ın oyuncusu oldu.

Öte yandan, takasla birlikte Fenerbahçe Ülker'de forma giyen Emir Preldziç'in Cavaliers'ta olan haklarının Washington'a geçtiği belirtilirken, Clippers'ın da Drew Gooden'ı serbest bırakacağı ifade edildi.

Cleveland geçtiğmiz sezondan bu yana Antawn Jamison’ı kadrosuna eklemek istiyordu. Amare Stoudemire ile adını takas dedikodularında sıkça duyduğumuz Cavaliers, Phoenix Suns’ın Amare karşılığında 11.5 milyon dolarlık sözleşmesi sezon sonunda sona erecek Zydrunas Ilgauskas’la birlikte genç oyuncu J.J. Hickson’ı da istemesi nedeniyle bu takası gerçekleştirememişti.

Bu takasla birlikte, Phoenix'ten ayrılması beklenen Amare Stoudemire için ön plana çıkan Miami Heat oldu.

Bu sezon 41 maçta görev yapan 33 yaşındaki Jamison, 20.5 sayı ve 8.8 ribaund ortalamalarıyla mücadele etti.

MILICIC MINNESOTA'YA CARDINAL NEW YORK'A
New York Knicks, Sırp oyuncusu Darko Milicic ve bir miktar para karşılığında Minnesota Timberwolves forması giyen Brian Cardinal'ı kadrosuna ekledi.

Bu sezon sadece 8 maçta forma giyen Milicic, 2.3 ribaund ve 2 sayı ortalamaları yakalarken, 27 maçta görev yapan Brian Cardinal da 1.7 sayı ortalamasıyla oynadı.