Lippi takımına güveniyor

Oyuncu seçimleri nedeniyle eleştirilere hedef olan İtalya Teknik Direktörü Marcello Lippi, takımının 2010 Dünya Kupası'na hazır olduğunu söyledi. Üstelik İtalyan teknik adam, kendini İngiltere'yi çalıştıran yurttaşı Fabio Capello'dan daha şanslı görüyor.

Ntvspor 19.05.2009 - 16:54

Lippi takımına güveniyor

İSTANBUL - 2010 Dünya Kupası'na yaklaşık bir yıl kaldı. İtalya, Güney Afrika Cumhuriyeti'ne şampiyon unvanıyla gidecek; ama gök mavililere yönelik eleştiriler sürüyor.

Teknik direktör Marcello Lippi ise, takımının zayıf yönleri olduğunu söyleyenlere katılmıyor. Lippi giderek artan eleştiriler karşısında Dünya Kupası'nı bir kez daha kaldırmaya hazır olduklarını söyledi.

İtalyan çalıştırıcı, Kuzey İrlanda ile karşılaşacakları hazırlık maçı ve bu yaz düzenlenecek Konfederasyon Kupası için pek çok oyuncu seçeneği olduğunu belirtti. Lippi'nin amacı, 2006'daki gibi galibiyete odaklı bir takım kurmak.

61 yaşındaki teknik adam ayrıca, İngiltere'yi çalıştıran yurttaşı Fabio Capello'dan daha avantajlı olduğunu ileri sürdü.

Lippi, Premier Lig takımlarının yabancı oyuncular ile dolu olduğunu hatırlattı ve Capello'nun ligdeki oyuncuların sadece yüzde 38'inden yararlanabileceğini söyledi. Kendisinin ise Serie A oyuncularının yüzde 60'ı arasından seçim yapabileceğini vurguladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...