Liu sahne alıyor

Çin'in yetiştirdiği en büyük atlet Liu Xiang, Pekin Olimpiyatları sırasında geçirdiği sakatlığın ardından ilk kez uluslararası arenada boy göstermeye hazırlanıyor.

Ntvspor 03.03.2010 - 12:07

Liu sahne alıyor

Liu Xiang, Pekin Olimpiyatları’nda, Çin'in atletizmdeki en büyük altın madalya umuduydu. Ancak eski dünya rekortmeni, henüz eleme serileri sırasında aşil tendonundan sakatlandı.

O günden sonra ciddi ameliyatlar geçiren Liu, geçen eylül ayında Shangai'da düzenlenen yarışla pistlere döndü. Ardından da, eski formunun çok uzağında olmasına karşın bir kez daha Asya Şampiyonu oldu. Liu, sakatlık sonrası ilk ciddi uluslararası yarışına ise gelecek hafta Doha'da başlayacak Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’nda çıkacak. Çinli atlet, 60 metre engellide şampiyonluk unvanını korumaya çalışacak.

Kendisinden beklentilerin yüksek tutulmamasını isteyen Liu, eski formuna ulaşması için önünde hala çok zaman olduğunu söyledi. Amacının finale yükselmek olduğunu belirten Çinli atlet, “Şu anda hem 60 metrede hem de 110 metrede Dayron Robles'a kaybedeceğime şüphe yok” diye konuştu.

Valencia'da 2 yıl önce düzenlenen şampiyonada, şu anda dünya rekorunu elinde tutan Dayron Robles, eleme serileri sırasında hata yapınca, şampiyon Liu Xiang olmuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...