Loeb alıştığı yerde: Zirve

Dünya Ralli Şampiyonası’nın ikinci ayağı Meksika Rallisi’ni Citroen pilotu Sebastian Loeb kazandı. Loeb, sürücüler klasmanında liderliğe yükseldi.

Haberler - Ntvspor 08.03.2010 - 10:16

Loeb alıştığı yerde: Zirve

Meksika Rallisi’nin ilk iki gününde en yakın rakibi Petter Solberg'e 50 saniye fark atan Citroen pilotu Sebastian Loeb, final etabında bu avantajını iyi kullandı.

Rahat bir yarış çıkaran Fransız pilot, Solberg'in 24. 2 saniye önünde birinci oldu. Loeb, Dünya Şampiyonası kariyerindeki 55. zaferine ulaştı.

Meksika Rallisi’nin son günü Citroen ile yarışan eski dünya şampiyonu Petter Solberg ile Citroen Junior Takımı’ndan Sebastian Ogier arasında büyük bir çekişmeye sahne oldu. Günün en iyi zamanına imza atan Solberg, Ogier'in sadece 1.1 saniye önünde ikinci oldu.

İsveç'te yapılan sezonun ilk yarışında zafere ulaşan Ford pilotu Mikko Hirvonen ise Meksika'da 4'üncülükle yetindi. Hirvonen'i takım arkadaşı Jari-Matti Latvala takip etti.

Bu sezon 7. dünya şampiyonluğuna ulaşmayı hedefleyen Sebastian Loeb, Meksika Rallisi’nin ardından sürücüler klasmanında liderliği Hırvonen'den devraldı.

Dünya Ralli Şampiyonası’nın 3. ayağı 1. Nisan'da Ürdün'de start alacak. Şampiyonada pilotların bir sonraki durağı ise Türkiye olacak.

Sayfa Yükleniyor...