"Loser etiketi üstüne yapıştı"

Hırvat gazeteci Buble, Bilic’in Beşiktaş macerasını yorumladı, “Yaptığı bütün iyi işlerin ardından loser (kaybeden) sıfatını hak etmiyor ama bu etiket adeta üstüne yapıştı” ifadelerini kullandı.

ntv.com.tr 22.05.2015 - 09:29 | Son Güncelleme : 22.05.2015 - 09:44

"Loser etiketi üstüne yapıştı"

Hırvatistan’ın Index.hr sitesinden Vedran Buble, Slaven Bilic’in Beşiktaş sürecini değerlendirdi:

“Bilic’in teknik adamlık kariyeri şu ana kadar hep benzer sonlara sahne oldu. Hajduk Split’teki ilk deneyiminde takımı iyi futbol oynamasına karşın ligi Dinamo’nun birkaç puan gerisinde ikinci tamamladı. Hırvat Milli Takımı’nın teknik direktörü olarak büyük işler başardı. Wembley’de İngiltere’yi yendi ama sonunu getiremedi. Lokomotiv Moskova’da büyük paralar harcandı. İyi başladı fakat sezonu 9. tamamladı."

Beşiktaş'ta da sürecin aynen devam ettiğini belirten Hırvat gazeteci, Milliyet’e yaptığı değerlendirmeye şöyle devam etti:

"Beşiktaş’ta da aynı hikaye tekrar etti. İki yıl üst üste üçüncü olmak üzereler. Bu yıl kupaya gidiyorlar derken aynı son... Şampiyonluk bekleyen Hırvat halkını da üzdü bu durum. Herhalde Bilic’in karması bu. Tüm yaptığı iyi işlerin ardından ‘loser’ (kaybeden) sıfatını hak etmiyor ancak bu etiket üzerine yapıştı. Bence Hırvatistan’ın en iyi hocası ama büyük bir hoca olacaksa yapması gereken bir an önce bu etiketten kurtulmanın yolunu bulmak. Kulüp açısından daha teknik adamlığının başında olduğunu ve tüm bunlardan dersler çıkararak ilerde çok iyi bir hoca olacağını düşünüyorum.”

Sayfa Yükleniyor...