Türkiye'nin 2012 Dünya Kupası eleme Grubu'ndaki rakiplerinden Almanya'nın teknik direktörü Joachim Löw, ülke basınına kontratının yenilenmemesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bild Gazetesi'ne konuşan Löw, Alman Futbol Federasyonu yetkililerinden an itibarıyla bir beklentisi olmadığını ve artık Dünya Kupası'na odaklanmaları gerektiğini söyledi.

Kontratının yenilenmesine yönelik görüşmeleri Dünya Kupası'nın sonrasına bıraktıklarını belirten teknik adam, para yüzünden anlaşma sağlanamadığına yönelik iddiaları ise yalanladı.

Löw, "kendimi parayla motive etmiyorum" diyen Löw, Alman futbolunun ve ülkedeki spor bilincinin gelişmesine öncelik verdiğini vurguladı.

Görüşmelerde milli takım menajeri Oliver Bierhoff'un kendisini temsil ettiğine yönelik haberlere de karşı çıkan Joachim Löw, futbol federasyonu ile teknik ekibin tamamı adına konuştuklarını söyledi.

Göreve Oliver Bierhoff, Hansi Flick, Andreas Köpke ve Uers Siegenthaler ile birlikte geldiklerini hatırlatan Löw, iyi bir iş çıkardıklarına inandığını ve göreve devam ederse kadrosunu değiştirmeyeceğini açıkladı.

Löw son olarak, 30 Haziran'da bitecek sözleşmesine rağmen Dünya Kupası'nda 11 Temmuz'da oynanacak final maçına kadar ilerlemek istediklerini ve aradaki sürenin sorun olmadığını vurguladı.