NTV

Lucescu: Daha iyi olduğumuzu ispatlayacağız

Spor

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, ay-yıldızlıların 2018 Dünya Kupası Elemeleri'nde İzlanda ile Eskişehir'de yapacağı maç öncesi basın toplantısı düzenledi.

İlişkili Haberler

Telafisi olmayan bir maça çıkacaklarını ve futbolcularına güvendiğini söyleyen Rumen teknik adam "Kolay değil ama güvenim çok büyük. İzlanda'ya karşı daha iyi olduğumuzu ispatlamak istiyoruz" dedi.

Lucescu "Sadece bizim için değil, İzlanda için de kritik bir maç. Kaybeden devam edemeyecek artık. Aslında 4 takımın da şansı devam ediyor. Kaybeden devam edemeyecek. Bu yüzden maça çok iyi hazırlandık. Sakinliği korumak çok önemli; cesaret ve güven ister. İki ekip de üst seviyede futbol oynuyor. İzlanda uzun zamandır beraber oynayan ve birbirlerini çok iyi tanıyan futbolculardan kurulu bir takım. Organize ve disiplinli bir takım. Vücutlarını ve fiziklerini ortaya koyan, uzun toparla oynayan fakat büyük hatalar da yapan bir takım. Hiçbir ikili mücadeleyi kaybetmememiz lazım. Buna karşı koyacak fizik gücüne sahibiz. Benim için bizim teknik oyuncularımız draha fazla ve kaliteli. Hırvatistan'a karşı da bunu gösterdik. Aynısını yapacağımıza inanıyorum. Sakin ve sabırlı olmak lazım. Aynı zamanda hata yapacak duruma düşmemiz lazım. Ekibime büyük güvenim var. Kolay değil ama güvenim çok büyük. Tecrübeli oyuncularımız var. Kariyerlerinde böyle maçları oynamış oyunculardan kuruluyuz" ifadelerini kullandı.

"SABRİ EN İYİLERDEN BİRİ"

Sabri Sarıoğlu'nun yeniden kadroya çağrılmasıyla ilgili soruya yanıt veren Milli Takım Teknik Direktörü "Bu kadroya hangi oyuncu girerse girsin bir anda oynaması kolay değil. Ukrayna maçında oyuncularımı gördünüz, iki gün sonra başka maç oynadık. Sabri Sarıoğlu yarın ilk 11'de oynamayacak. Fakat 3 gün sonra başka maçımız var. O bölgede, üst seviyede başka bir alternatif oyuncu yok. Sağ arkada oynayan en iyi oyuncuların başında geliyor. Burada olmayı hak etti. Yaşı önemli değil, kalitesini beğendim. Burada olmayı hak etti. Göztepe'ye de büyük katkıları olduğunu herkes gördü" dedi.

Lucescu şunları söyledi:

"Bana verilen 1 maçlık ceza kararına saygı duymak zorundayım. Açıkçası bu konuyla ilgili çağrılıp dinlenilmek isterdim. Ağzımdan duymalarını isterdim. Avrupa futbolunda 50 yıldan fazla tecrübesi olan biri olarak bunu hak ettiğimi düşünüyorum. Ben şimdi cezalandırıldım, fakat mağlubiyetimize neden olan hakeme ceza verilip verilmediğini kimse bilmiyor. Bu cezayı hak etmedim. Ne yapmamız gerekirse onu yapacağız."

"Bugünden yarına çok fazla bir şey değiştiremezsin. Hırvatistan maçına göre çok daha farklı şeyler olabilir ama çok fazla şey değiştirmek o kadar da kolay edğil. Tek düşüncem, rakibin istediği gibi değil bizim istediğimiz gibi oynamak. Bu maçı kafamda defalarca kez oynadım. 1 aydır Riva'da yaşıyorum. Sebebi bu. Ekibime büyük güvenim var. İzlanda'ya karşı daha iyi olduğumuzu ispatlamak istiyoruz. Ekibime güveniyorum."

ETİKETLER