Maç iptal edildi, tartışma bitmedi

İki ünlü boksör Manny Pacquiao ile Floyd Mayweather Jr'ın anlaşmazlığı mahkemeye taşınıyor.

Maç iptal edildi, tartışma bitmedi

Boks meraklıları yüzyılın en büyük ring karşılaşmalarından birini izlemeye hazırlanıyordu. Dünya Boks Organizasyonu Velter Sıklet Şampiyonu Manny Pacquiao ile yenilgisiz Floyd Mayweather Jr, Mart ayında Las Vegas'ta karşı karşıya gelecekti. Ancak doping testleri konusundaki anlaşmazlık buna engel oldu. Mayweather Jr, olimpiyatlardaki gibi bir test sürecini dayattı. Pacquiao ise Amerikan Anti-Doping Ajansı'nın habersiz testlerine girmeye razı olmadı. Sadece ilk basın toplantısından önce ve maçtan hemen sonra kan örneği vermekte diretti.

Maç iptal edildi ama tartışma bitmedi. Pacquiao, Floyd Mwayweather Jr'ı, Amerikalı boksörün babasını ve promosyon şirketini mahkemeye vereceğini açıkladı. Doping tartışmasının ününe gölge düşürdüğünü öne süren Filipinli boksör, "İnsanlar gelip gerçekten performans yükseltici ilaç alıp almadığımı soruyor. Hiçbir steroid çeşidinden kullanmadığım konusunda herkesi temin ederim. Zirveye giden yolda başarım, çok çalışmam, çok çalışmam, yine çok çalışmam ve ring dışında değil, ringde akan kan sayesindedir" diye konuştu.

Pacquiao, geçen ay Miguel Cotto'yu yenerek Dünya Boks Organizasyonu Velter Sıklet Şampiyonu olmuştu. Mayweather ise yaklaşık 2 yıllık emeklilik dönemine Eylül'de Juan Manuel Marquez'i yendiği maçla son vermişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...