Madrid'in mantalitesini değiştirdi!

Zinedine Zidane'ın Juventus'tan eski takım arkadaşı Alessandro Del Piero, Fransız teknik adamın Real Madrid'in mantalitesini değiştirdiğini söyledi.

Haberler - Ntvspor 19.04.2016 - 11:35

Madrid'in mantalitesini değiştirdi!

Real Madrid'de sezon başında teknik direktörlüğe Rafa Benitez getirilirken, işlerin kötü gitmesi üzerine Ocak ayında İspanyol teknik adamla yollar ayrıldı. Yerine Fransa ve Real Madrid'in efsanelerinden Zinedine Zidane getirildi. 43 yaşındaki teknik adamın gelişinin ardından yıldız oyuncuları daha fazla oyuna katkı yapmaya başlayan, savunma güvenliğini ön planda tutan görüntüden hücumu daha fazla düşünen bir takım haline gelen Real Madrid, yeniden şampiyonluk yarışına dahil oldu; Şampiyonlar Ligi'nde de yarı finale yükseldi.

Zinedine Zidane'ın başarısına Juventustan eski takım arkadaşı Alessandro Del Piero kayıtsız kalmadı. Piero, Zidane'ın teknik direktörlüğe gelişinden önce kendisini çok iyi hazırlamış olduğunu kaydederken, "Kendisini teknik direktörlüğe bu şekilde hazırlaması inanılmaz. Bu kadar kısa sürede bunları yapması çok zordu. Madrid'de hem takımın hem de taraftarların mantalitesini değiştirdi. La Liga'da ve Şampiyonlar Ligi'nde en büyük başarıları kazanmasını dilerim" diye konuştu.

Barcelona'nın üstüste 3 yenilgi alması ve şampiyonluğunun tehlikeye girişini de yorumlayan İtalyan efsanesi, "Bu beni biraz şaşırttı. İnanılmaz bir durum. Birisi 2 hafta önce Barcelona'nın böyle düşeceğini söyleseydi bunun imkansız olacağını söylerdim. Ancak bu sporu güzel yapan şeyler bunlar. Bu takımların mücadelesi ve La Liga'nın son haftalarının daha fazla izlenmesine yardımcı olacaktır" açıklamalarını yaptı.

Sayfa Yükleniyor...