Makukula: Büyük hedeflerim var

Turkcell Süper Lig'de, gol krallığında zirveye yerleşen Ariza Makukula, NTV Spor'a konuştu. Makulula, Kayserispor'a gelmeden önce "bitti" denilen kariyerini yeniden canlandırdığı için mutlu olduğunu ifade etti.

Ntvspor 13.12.2009 - 13:40

Kayserispor'un sezon başında Portekiz'in Benfıca takımından kiraladığı Ariza Makukula, attığı gollerle hem takımını hem de kendisini zirveye taşıdı. Kongo asıllı Portekizli futbolcu, başarısını ligin ilerleyen döneminde de devam ettirmek amacında.

NTV Spor'dan Deniz Eke'ye özel açıklamalarda bulunan Makukula; "Şu ana kadar gösterdiğim performans beni çok değiştirdi diyemem. Yine aynı şekilde mücadelemi sürdürüyorum. Maçlar hala devam ediyor. Bu yüzden elimden geldiğince mücadele ederek, bu başarılı grafiği devam ettirmek istiyorum" diye konuştu.

Makukula, "Buraya gelmeden önce herkes benim kariyerimin bittiğini söylüyordu. Ama ben Kayserispor'a büyük hedeflerle geldim. Portekiz milli takımında oynamış bir futbolcuyum ve büyük hedeflerim var. Yılın sonunda kimin en çok gol attığını göreceğiz" dedi.

Türkiye'de çekindiği bir savunma oyuncusu olmadığını vurgulayan Makulula, tam aksine korkulan bir oyuncu haline geldiği görüşünde.

Ariza Makukula, "Türkiye'deki tüm savunma oyuncularına karşı saygım büyük. Ancak çekindiğim bir isim yok. Onlar nasıl işlerini yapıyorsa; ben de aynı şekilde işimi yapmaya çalışıyorum. Ancak sanırım; yavaş yavaş savunmacılar benden korkmaya başladı" ifadelerini kullandı.

Kayserispor'un şampiyonluk şansı için temkinli konuşan Makulula, transfer konusuna da değindi ve takımında çok mutlu olduğunu söyledi.

Makukula, "Burada çok güzel bir arkadaşlık ortamı var. Ben çok mutluyum. Bana güven duyulması da çok önemli. Bende takımımın bana duyduğu güveni karşılıksız bırakmak istemiyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...