Malatyaspor'dan hakemlere tepki

Malatyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Cebrail Mungan, Malatyaspor'un hakem hataları nedeniyle düşmesi halinde sorumlusunun hakem camiası olacağını söyledi.

02.03.2009 - 17:12

Bank Asya 1. Lig ekibi Malatyaspor'un Basın Sözcüsü Cebrail Mungan, Pazar günü Diyarbakırspor ile sahalarında oynadıkları maçta hakem Özgüç Türkal'in kötü bir yönetim sergilediğini öne sürdü.

Sezon başından bu yana hakem hataları nedeniyle çok puanlar kaybettiklerini iddia eden Mungan, ''Geçen hafta Çaykur Rizespor maçında hakem hatasına kurban gittik. 86. dakikada 17 yaşındaki genç oyuncumuz Güven'in net penaltı pozisyonu verilmedi. Güven o kadar genç ki, nasıl düşüleceğini ve hakemin nasıl aldatılacağını bile bilmez. Maçtan sonra rakip takımın kalecisi Güven'e pozisyonun penaltı olduğunu, hakkını helal etmesini söylemiş. Pazar günü Diyarbakırspor maçında yine hakem hatalarına maruz kaldık. Hakem resmen maçı katletti. Oyuncularımızın lehine avantaj sayılabilecek tüm pozisyonları durdurdu. Maçtan sonra Diyarbakırspor Teknik Direktörü Coşkun Demirbakan, hakemin düdükleri genelde lehlerine çaldığını söyledi. Şimdi rakip takımın oyuncu ve teknik direktörleri bile bunu itiraf ederken hakemlerin görmemeleri ilginçtir'' dedi.

''SORUMLU HAKEM CAMİASI OLUR''
Sezon başından bu yana 24 maçta 14 net penaltı pozisyonları olduğunu, bunlardan sadece birinin değerlendirildiğini savunan Mungan, ''24 maçta sadece bir penaltımız verildi. O da ne tesadüftür ki MHK Başkanı Oğuz Sarvan'ın seyrettiği Güngören Belediyespr ile yaptığımız maçtı. Hakem hatalarını konuşmak istemiyoruz. Ama o kadar bariz pozisyonlar ve çalınan düdükler var ki; söylemeden edemiyoruz. Malatyaspor hakem hatalarından dolayı küme düşerse sorumlusu hakem camiası olacaktır ve Malatyaspor bunu unutmayacaktır. Artık kalan maçlarımızda hakem hataları istemiyoruz. Hakkımız olmayan kararları, penaltıları da istemiyoruz. Ama alın terimizin çalınmasını da kabullenemeyiz. Lig bu hakemlerle bitecek, ama Malatyaspor'un hakkı gasp edilerek bitirilmemelidir. Hakemlerin her pozisyonda kart göstermemesi sevindirici, ama kararlarında da hakkaniyetli olmalarını bekliyoruz. Eğer Malatyaspor üzerinde oyunlar oynanıyorsa boşuna uğraşmasınlar ligden çekilelim olsun bitsin'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...