Maldini milli formayı reddetti

Milan'ın yaşayan efsanesi Paolo Maldini, kariyerini noktalamadan önce son bir kez daha milli formayı giymesi yolundaki teklifi kabul etmedi. Tecrübeli defans oyuncusu, gök mavili forma altında jubilesi için Kuzey İrlanda ile yapılacak dostluk maçında oynamayacağını açıkladı.

Haberler - Ntvspor 08.05.2009 - 12:01

İSTANBUL - Maldini, henüz 18 yaşında ilk kez 1988 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda gök mavili forma ile tanıştı. Milan'ın kaptanı, 14 yıl boyunca aralıksız olarak milli formayı giydikten sonra, 2002 yılında İtalya Milli Takımı’na veda ettiğini açıkladı. Milan'ın yaşayan efsanesi, 126 kez ile en fazla milli olan İtalyan futbolcu ünvanını elinde bulunduruyor.

40 yaşına merdiven dayayan Paolo Maldini, bu sezonun sonunda futbolu bırakmadan önce son bir kez daha milli takımda yer almak istediğini açıklamıştı. Bu isteği değerlendiren İtalya Futbol Federasyonu, Kuzey İrlanda ile oynanacak hazırlık maçında Maldini'nin milli takıma davet edilmesine karar verdi. Ancak ünlü futbolcu daveti geri çevirdi ve "Federasyona gösterdiği anlayış için teşekkür ediyorum. Ancak futbolu resmi bir maçla bırakmak isterim" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...