Manchester City'den rekor zarar

Premier Lig ekiplerinden Manchester City, İngiltere Lig tarihinin en büyük yıllık zararını açıkladı. Arap patronların eline geçtikten sonra transfer çılgınlığı başlatan kulüp, 92.6 milyon Sterlin zarar ettiğini duyurdu.

Ntvspor 06.01.2010 - 11:52

Manchester City'de milyarder Arap patronların kulübü satın alması ile büyük bir değişim yaşanıyor. İşe Brezilyalı yıldız Robinho'yu Premier Lig rekoru kırarak transfer etmekle başlayan yönetim, 2 sezondur birbirinden önemli futbolcuları kadroya kattı.

Bu transfer çılgınlığının faturası da ağır oldu. Ortalama seyirci sayısı ve televizyon gelirleri artmasına karşın City yönetimi, İngiltere Lig tarihinin en büyük yıllık zararını açıkladı.

Yönetime göre zarar 92.6 milyon Sterlini buldu. Üstelik bu rakam, 31 Mayıs 2008 ile 31 Mayıs 2009 arasındaki 12 aylık dilimi kapsıyor. Yani kulübün Arap patronlarının geçen yaz döneminde transfer için yaptıkları 100 milyon Sterlinden fazla harcama hesaba dahil edilmedi. Şimdi hem City yönetimi hem de taraftar bu pahalı yatırımın karşılığını almanın hesaplarını yapıyor.

Bu sezon Premier Lig'de ilk 4'e girerek Şampiyonlar Ligi'ne katılmanın planlarını yapan Manchester City, İngiltere Ligi’nde son şampiyonluğunu 1969 yılında kazanmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...