Mancini: Beni de kovdular

Manchester City'de Roberto Mancini basına tanıtılırken İtalyan teknik adam Mark Hughes ile ilgili sorulan soruya ilginç bir cevap verdi.

Haberler - Ntvspor 22.12.2009 - 10:13

Mancini: Beni de kovdular

Premier lig ekiplerinden Manchester City yeni menajeri Roberto Mancini'yi basına tanıttı.

Mancini  sezonu ilk 4 sıra içinde bitirmeye çalışacaklarını söyledi.  Yönetim ise Mark Hughes'un görevine son vermeden 2 hafta önce İtalyan teknik adam ile görüşmelere başladıkları yolundaki iddiaları reddetti.

Inter'de geçen başarılı yılların ardından  Roberto Mancini yine önemli bir kulübün başında futbola döndü.  Manchester City'nin yeni menajeri,  görevi Mark Hughes'dan devraldıktan sonra ilk kez basının karşısına çıktı. Hughes'a haksızlık yapıldığı yolundaki genel görüşe değinen Mancini,  kendi geçmişinin de çok farklı olmadığını vurguladı.

Mancini "Ona haksızlık yapılıp yapılmadığını bilmiyorum. İtalya'da 4 yıl kaldım ve bu süre içinde 7 kupa kazandım.Yine de sezon sonunda beni kovdular.  Bizim işimiz böyle" dedi.

Inter'i 3 kez şampiyonluğa taşıyan Mancini yeni takımındaki hedefini ise ilk 4'e girerek Şampiyonlar Ligi vizesi almak olarak belirledi.  Peki City yönetimi  basında iddia edildiği gibi Mark Hughes ile yollarını ayırmaya karar vermeden 2 hafta önce Mancini ile anlaşma sağlamış mıydı?  Basın toplantısına katılan yönetici Garry Cook komplo teorisi iddialarına sert yanıt verdi.  Hughes'u görevden almaya perşembe günü karar verdiklerini belirten Cook "Yönetim kurulu Başkanı El Mübarek kararı Hughes'a bizzat açıklamak istedi. Bunun için de son Sunderland maçının bitmesini beklemek zorundaydı" diye konuştu. Cook futbolcuların Mark Hughes'un yönetiminden memnun olmadığı yolundaki iddiaları da reddetti.  Yönetim kurulu olarak kötü gidişin düzeleceği yolunda hiçbir işaret görmediklerini belirten Cook bu durumda Hughes'u görevden almaktan başka çareleri olmadığını savundu.

Sayfa Yükleniyor...