NTV

Manisaspor'da Sezer krizi

Spor

Manisaspor'da Sezer Öztürk yerel basına yaptığı açıklamalardan dolayı kadrodışı bırakıldı.

Manisaspor Kulübü Başkanı Kenan Yaralı, kaptan Sezer Öztürk'ün izine çıkarıldıktan sonra basın yoluyla kulübe ve antrenörü Mesut Bakkal'a yönelik sert eleştirilerde bulunduğu gerekçesiyle kadro dışı bırakıldığını açıkladı.

Kenan Yaralı ve teknik direktör Mesut Bakkal, Tarık Almış Spor Tesisleri'nde düzenledikleri basın toplantısında, kaptan Sezer Öztürk'ün Manisa'da yerel bir gazeteye verdiği demeç ve ortaya attığı iddialar hakkında açıklamalarda bulundular.

Yaralı, Öztürk'ü önce uyumsuz ve disiplinsiz davranışlarından ötürü kadro dışı bırakmayı düşündüklerini ancak menajerinin isteğiyle kendisine ve kulübe zarar vermemek için izinli gösterdiklerini belirterek, şöyle konuştu: "Fakat o bunu suiistimal etti. Noter kanalıyla da biz zaten tebligatını yapacağız. Bu dakikadan itibaren artık Sezer izinli değildir, kadro dışıdır. Sezer'in sezon başından başlayan ve bugüne kadar süren disiplinsiz bir tutumu vardı. Bu kulübün üstünde hiç kimse yoktur. Ne Sezer, ne Mesut Bakkal ne de Kenan Yaralı. Kulübün üstünde kendisini gören kişi düşer, kendini yakar. Ben bunu Sezer'in cahilliğine ve çocukluğuna veriyorum. Yine iyiniyet çerçevesinde davranıyoruz. Transferle ilgili de, kulübün menfaatleri doğrultusunda ne
gerekiyorsa yapacağız. Bonservis bedelini yönetimin vereceği karar belirleyecek. Şu an için bu konuda birşey yok."

Manisaspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal da, "Kendisi gazetede, 'Kaptan olarak bana değer verilmedi, benimle hiç konuşulmadı' gibi söylemde bulunmuş. Ben buna çok üzüldüm" diyerek, şunları kaydetti:"Çünkü kendisi takıma döndüğünde burada pastasını kestik, tekrar kaptanlıkla onure ettik. Onu kazanma adına bunu yaptık. 3 gün sonra da ben onu Fenerbahçe maçında oynatarak onure ettim. Bunları anlatmaktan sıkılıyorum ama bana yapılan suçlamalardan sonra kamuoyunun bunları bilmesi lazım. Bu tür olaylardan sonra en son Denizlispor maçına gideceğiz, Sezer yok. Öğreniyoruz ki sabahın 04.00'ünde İzmir Kordon'da otomobiliyle ceza yiyor arkadaş. Bunları söylemekten utanıyorum ama şimdi herkes haddini bilecek. Yaptığı hatalardan sonra geldi benden özür diledi. Sonra Galatasaray ile maç yapacağız. İlk 18'de olmasına rağmen takımla ısınmaya çıkmadı. Bir takım kaptanı, o maçtan puan alıyorsunuz ve kendisi hiç kimseye birşey demeden soyunma odasını terkediyor. Burada teknik direktör veya futbolcu değil Manisaspor önemlidir. Bu saatten sonra Sezer dönerse ben giderim."

Bakkal, Beşiktaş ve Kasımpaşa maçlarını en iyi biçimde bitirmek istediklerini ifade ederek, "İnsanların tepkisi doğal, daha iyisini yapmamız gerekiyordu ama çok ucuz kaybettiğimiz maçlar da oldu" dedi.