Manchester United, geçirdiği ağır sakatlık sonrası sözleşmesindeki opsiyon kullanılmayan Zlatan Ibrahimovic'in alternatifini arıyor.

İspanyol basınına göre menajer Jose Mourinho'nun ısrarla kadroya katılmasını istediği Real Madridli Alvaro Morata için taraftar artık anlaşmaya çok yakın. United'ın Morata için son teklifi 75 milyon euro oldu. Ancak Real Madrid 80 milyon euroluk bonservis talebinden henüz geri adım atmış değil.

Mourinho'nun Birleşik Devletler kampı öncesi sorunun çözülmesi için yönetime baskı yaptığını yazan Marca gazetesi, İngiliz ekibinin aradaki 5 milyon euroluk farkı da kapatacağını ve Morata'nın kısa süre içinde Unitedlı olacağını öne sürdü.

İngiliz basını ise Romelu Lukaku ismini öne çıkarmış durumda. Birçok gazeteye göre Real Madrid'in 80 milyon eurodan geri adım atmamasına tepkili United yönetimi, Lukaku’yu Chelsea'nin elinden kapmak için harekete geçti.

İddialar United yönetiminin yüksek bir bonservis bedeli ve Rooney karşılığında Belçikalı golcüyü transfer etmeye çalıştığı yolunda.