Maradona halkın desteğine güveniyor

Arjantin Milli Takımı Teknik Direktörü Maradona, basının sert eleştirilerine karşın, halkın kendisini desteklediğini savundu. Maradona, medyanın eleştirilerinin, hem kendisini hem de takımını ateşlediğini söyledi.

Ntvspor 02.03.2010 - 11:44

Maradona halkın desteğine güveniyor

Futbolu bıraktıktan sonra, başından kısa süreli 2 teknik direktörlük görevi geçen Diego Maradona, kendisini bir anda Arjantin Milli Takımı'nın hocası olarak buldu. Futbol dünyasının efsanevi ismi, o günden beri de Arjantin basınının hedefinde. Arjantin'in son maçta 2010 Dünya Kupası'nı garantilemesinin ardından, gazetecilere hakaretler yağdıran Maradona ise önemli olanın halk desteği olduğu görüşünde. Nitekim ünlü teknik adam, Almanya ile yapacakları özel maç öncesi, Arjantin halkının kendisini desteklediğini savundu.

Medyanın eleştirilerinin, hem kendisini hem de takımını ateşlediğini belirten Maradona, 1986 Dünya Kupası öncesinde de benzer eleştiriler aldıklarını hatırlattı. Efsanevi eski futbolcu, “Her şey 1986 Dünya Kupası öncesine benziyor. O zaman da medya sonuncu olacağımızı söylüyordu. Ancak dünya kupasını kazandık” diye konuştu.

Görevde kaldığı süre boyunca, milli takıma 100'den fazla oyuncu davet eden Maradona, en büyük sıkıntısının ise takımla yeterince birlikte olamamak olduğunu söyledi. Maradona, 2010 Dünya Kupası'na götüreceği oyuncuları yüzde 80 oranında belirlediğini de dile getirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...