Maradona sahalara geri dönüyor

Dünyaca ünlü Arjantinli eski futbolcu Diego Armando Maradona, 53 yaşında yeşil sahalara geri dönüyor. Gazetecilere açıklama yapan Maradona, yeniden futbol oynamaya hazır olduğunu söyledi.

22.02.2014 - 11:21

Maradona sahalara geri dönüyor

İngiliz Daily Mirror gazetesinin iddiasına göre, son olarak 1998 yılında Boca Juniors forması giyen Diego Armando Maradona, yaklaşık 16 yıl aradan sonra aktif futbol hayatına geri dönüyor. 

Maradona'nın, yakın arkadaşı ve avukatı olan Viktor Stinfale'in sahibi olduğu 5. lig takımı Deportivo Riestra'nın formasını giyeceği, hatta ilk maçına 23 Mart'ta çıkacağı ileri sürüldü.

Ülkesinde 'Futbol Tanrısı" olarak nitelendirilen Maradona'nın daha çok popülaritesinden faydalanmayı planlayan  Deportivo Riestra takımının patronu Stinfale, bununla tribünlere taraftarları çekmeyi amaçlıyor.

Öyle ki sadece 3 bin kişilik bir stada sahip olan Deportivo Riestra'nın, Maradona'nın gelişiyle maçlarını daha büyük bir stadda oynayacağı da iddialar arasında.

Geçtiğimiz hafta içerisinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Arjantinli yıldız, "Sahalara dönmek için hazırım" dedi. 

Aktif futbolculuk yaşamına 1998 yılında son veren yıldız, 2008-2010 yılları arasında Arjantin Milli Takımı'nda, 2011-12 sezonunda da Birleşik Arap Emirlikleri temsilcisi Al Wasl'da teknik direktörlük görevini üstlenmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...