Maradona: Suarez birini mi öldürdü?

Arjantinli efsanevi oyuncu Diego Maradona, Dünya Kupası’nda İtalyan rakibini ısıran Urugaylı Luis Suarez’e sahip çıktı. Maradona “Birini mi öldürdü? Neden onu Guantanamo'ya yollamıyorsunuz?" diye sordu.

27.06.2014 - 13:22

Maradona: Suarez birini mi öldürdü?

Efsane futbolcu Diego Maradona, Dünya Kupası'nda İtalyan oyuncu Giorgio Chiellini'yi ısırmaktan 9 milli maç ve 4 ay futboldan men cezası alan Luis Suarez'i destekledi.

Ülkesinde bir televizyon programına üzerinde "Luisito, seninleyiz" yazan bir tişörtle katılan Maradona, Suarez'e verilen cezanın çok ağır olduğunu söyledi.

Maradona, "Suarez birini mi öldürdü? Futbolda anlaşmazlıklar her zaman olur. Neden onu Guantanamo'ya yollamıyorsunuz?" ifadesini kullandı.

Manchester United'tan Patrick Evra'ya ırkçı söylemde bulunduğu iddiasıyla 2011'de yine suçlanan Suarez'e destek vermek amacıyla o dönemki Liverpool Teknik Direktörü Kenny Dalgish de futbolcusunu destekleyen mesaj içerikli tişört giymişti.

ANLAŞMALAR İPTAL EDİLDİ
Öte yandan, Dünya Kupası'ndan evine dönen Suarez'e bir kötü haber de sponsorlarından geldi.

Uruguaylı yıldızın sponsorlarından bir şirket, Dünya Kupası'nda yaşanan son olayın ardından Suarez'le aralarındaki anlaşmayı feshettiklerini açıkladı.

AĞIR CEZA
FIFA Disiplin Kurulu, Dünya Kupası'nda Uruguay'ın İtalya'yı 1-0 yendiği karşılaşmanın 80. dakikasında Giorgio Chiellini'nin omzunu ısıran Luis Suarez'in 9 milli maç ve 4 ay futbolla ilgilli tüm aktivitelerden men edilmesini hükmetmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...