Maradona'dan Ortega sürprizi

Arjantin Teknik Direktörü Diego Maradona, Haiti ile yapılacak özel maçın kadrosuna, sürpriz bir ismi aldı. Bir dönem Fenerbahçe'de de forma giyen Ariel Ortega, aday kadroya davet edildi.

Haberler - Ntvspor 28.04.2010 - 10:03

Maradona'dan Ortega sürprizi

Son dönemde saha içinden çok saha dışında konuşulan Ariel Ortega, Arjantin Teknik Direktörü Diego Maradona tarafından sürpriz bir şekilde Haiti ile oynanacak özel maç için kadroya davet edildi.

Son olarak 2003 yılında milli formayı giyen Ortega, Maradona'nın jestinin kendisini çok mutlu ettiğini söyledi. River Plate forması giyen 36 yaşındaki futbolcu, “Uzun bir aradan sonra yeniden milli formayı giyeceğim için çok heyecanlıyım. Bu dünya kupasına gideceğim anlamına gelmiyor. Ancak yine de bana bir kez daha milli formayı terletme şansı tanıdığı için Maradona'ya minnettarım” diye konuştu.

Bir dönem Fenerbahçe forması da giyen Ortega, 1994, 1998 ve 2002 dünya kupalarında Arjantin Milli Takımı’nın en önemli isimlerinden biriydi.

Maradona'nın Güney Afrika Cumhuriyeti'ne hangi futbolcuları götüreceği de merakla bekleniyor. Görevde olduğu süre boyunca 100'den fazla futbolcuyu milli takıma davet eden Maradona, kadro seçimi konusunda büyük sıkıntı yaşadığını itiraf etti. Bazı futbolcuları istemeden de olsa evde bırakacağını belirten Maradona, karar sürecinde çok zorlandığını vurguladı.

Sayfa Yükleniyor...