Marsel kaybederek turladı

Milli sporcu Marsel İlhan, yılın ilk grand slam'i Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nda ana tabloya kalma başarısı gösterdi.

Haberler 16.01.2010 - 12:09

Marsel kaybederek turladı

Ön eleme turunun ilk iki maçını galibiyetle tamamlayan Marsel İlhan, üçüncü maçında Alman Dieter Kindlmann'a 5-7, 6-1 ve 9-11'lik setlerle 2-1 kaybetti. Ancak, ön eleme turlarından ana tabloya yükselme başarısı gösteren Fransız Gilles Simon'un sakatlanarak turnuvadan çekilme kararı almasıyla, dünya sıralamasında en iyi durumda olup, ön eleme maçlarında en yüksek skorla elenen tenisçilerin elde ettiği hakla Marsel İlhan ana tabloya yükseldi.

Marsel İlhan'ın Avustralya Açık'ta ana tablonun ilk turundaki rakibi Fransız Sebastien Grosjean oldu. Müsabaka 18 Ocak Pazartesi günü TSİ 04.00'te oynanacak.

Karşılaşma sonrasında açıklama yapan Marsel İlhan, ana tabloya çıkmanın çok büyük bir mutluluk olduğunu belirtti. Alman rakibine karşı iyi mücadele verdiğini belirten İlhan, şunları kaydetti:
''İlk set oldukça çekişmeli geçti. İkinci seti çok rahat kazandım. Ancak üçüncü sette bacağıma giren kramp beni çok zorladı. Her şeye rağmen maçı bırakmadan galip gelmek için büyük mücadele verdim. Maçta yaşadığım şansızlıklardan dolayı galip gelemedim. Maç sonrasında Fransız oyuncu Simon'un sakatlanıp turnuvadan çekilmesiyle kazandığım hakla ana tabloya çıkmış olmak da büyük bir gurur.

Burada tribünlerde Türkler'in bana büyük bir desteği var. Her maçta yaptıkları tezahüratlarla bana büyük moral veriyorlar. Turkcell'in bana sağladığı maddi ve manevi destekle Türk tenisinin gelişmesi ve yeni genç tenisçilerin yetişmesi için burada kazandığımız zaferler çok önemli. Türkiye'yi böylesi önemli bir turnuvada temsil edip, en iyi sonuçla ülkeme döneceğim. Şimdi hedef, ana tabloda ilk 32'ye kalmak.''

Sayfa Yükleniyor...