Marsel'in hedefi ilk 100

Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nda başarılı maçlar çıkaran Türk sporcu Marsel İlhan, sene sonuna kadar ilk 100'e girmeyi hedeflediğini söyledi.

03.02.2010 - 16:24

Marsel'in hedefi ilk 100

Marsel İlhan, Turkcell Merkez Binası VIP Cafe'de gerçekleştirilen ve Turkcell Kurumsal İletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, Tenis Federasyonu Başkanı Ayda Uluç ile antrenörü Can Üner'in katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, Ocak ayının kendisi açısından başarılı geçtiğini söyledi.

Türk tenisçi, çok iyi başarılar yakaladığını belirterek, "Yeni hedef olarak önüme sene sonuna kadar ilk 100'e girmeyi koydum" dedi.

Bu hedefine sene sonuna kadar ulaşmayı umduğunu kaydeden başarılı sporcu, "Bundan sonra bütün turnuvalarda iyi bir şekilde ülkemi temsil etmek istiyorum. Önemli tenisçilerle maç yapmayı planlıyorum. Daha büyük başarılara imza atmaya çalışacağım" diye konuştu.

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler ise Marsel İlhan'ın dünya sıralamasında 154. sıradan 137. sıraya yükselmesini önemsediklerini dile getirdi.

Öztürkler, gerçekleştirdikleri diğer projeler açısından Marsel'in bir örnek teşkil ettiğini ifade ederek, "Kendine olan güveniyle Marsel İlhan, 2. turda dünya sıralamasında 11. sırada olan sporcuyla kıyasıya mücadele etti. İnşallah birlikte daha iyi işler yapacağız" diye konuştu.

Tenis Federasyonu Başkanı Ayda Uluç da hedeflerinin birçok Marseller, Melisler, Çağlalar yetiştirmek olduğunu söyledi.

Kendisinin tenis federasyonu başkanlığına yeni geldiğini hatırlatan Uluç, şunları söyledi:
"Ama uzun zamandır tenisin içindeyim. Gelecek 3 yıl içinde çok büyük projelerimiz var. Daha önce özerk değildik. Limitli bütçeyle çok az şey yapabildik. Başarıda maddiyat önemli. Özerk olduktan sonra bütçemiz genişledi. Sponsorlarımız da arttı. Bu oyunculara olan desteğimizi arttırdı. Belli kriterler içinde olan sporcuların bütün masraflarını karşılıyoruz."
        
ANTRENÖR ÜNER: "HEDEFLERİMİZ BÜYÜDÜ"
Marsel İlhan'ın antrenörü Can Üner ise elde ettikleri başarıların ardından hedeflerinin büyüdüğünü ifade etti.

Üner, planladıkları başarılara ulaşmak için daha çok çalışmaları gerektiğini vurgulayarak, "Marsel'in kendini bu spora adaması en büyük artısı. Kendine inanıyor ve çok çalışıyor. Cuma günü ATP 500 organizasyonu için Hollanda'ya gideceğiz. Kendisi dünya sıralamasında ilk 100'e girerse Roland Garros ve Wimbledon'dan ana tablo maçları oynayabilecek. Önümüzdeki 3 hafta içinde önemli turnuvalar var. Bu sene 5-6 organizasyonda da toprak kortta oynamasını istiyorum. Nisan sonuna kadar olan döneme kadar programımız oluşmuş durumda. Nisan ile başlayıp 1.5 aylık dönemde toprak sezonunu düşünüyoruz. Daha sonra Wimbledon olacağı için çime dönmeyi düşünüyoruz. Yeri geldiğinde çiftler maçlarını da planlıyoruz" şeklinde konuştu.

Marsel İlhan'ın Avustralya Açık Tenis Turnuvası sırasında taraftarların yarattığı reaksiyon hakkındaki soruyu yanıtlayan Can Üner, şunları söyledi:
"İlk maçtan itibaren 4 kişi Marsel'i destekliyordu. Bana ne yapmaları gerektiğini sordular. Ben de agresif davranmamaları gerektiğini söyledim. Daha sonraki maçta sayı arttı. İkinci karşılaşmada 50-100 kişi vardı. Marsel kazandıkça insanlar gelmeye başladı. 150 kişiye kadar sayı çıktı. Sporcumuzu destekleyenlerle iyi iletişim kurduk. Şilili Fernando Gonzales ile oynadığı maçta Şilili taraftarlar erken geldi. Bizim seyircilerimiz ise dağınık bir şekilde oturdular. Maç sırasında sayı aralarında tezahürat oldu. Şililer maç sevinciyle sahaya sis bombası attı. Marsel bile kendini korumak zorunda kaldı. Taraftarların reaksiyon sıralaması olsaydı bizimkiler en üst sırada yer alırlardı. Oradaki insanlar için yapılan haberlere üzüldük. Hak etmedikleri haberlerle karşı karşıya kaldılar."

50 BİN LİRA PARA ÖDÜLÜ
Basın toplantısı sonrası Marsel İlhan, sponsoru Turkcell tarafından 50 bin lira para ile ödüllendirildi.

Turkcell Kurumsal İletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, 50 bin liralık çeki Marsel İlhan'a verdi.

Koray Öztürkler, hayallerinin Tenis Federasyonu ve Marsel İlhan ile aynı olduğunu ifade ederek, "Bireysel sporlarda başarıyı nasıl arttırabiliriz diye düşünüyoruz. Taşlar yerine oturuyor. Marsel İlhan'a ödül verme konusunda ise; 150'nin üstüne çıktığı takdirde ödül verecektik. Bunu başardı. İkinci hedefi ilk 100'e girmeyi de başarırsa Marsel İlhan'ı bir kez daha ödüllendireceğiz" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...