Masa tenisinde Çin ambargosu

Çin Halk Cumhuriyeti Spor Bakan Yardımcısı Cai Zenhua, Çinli milli sporcuların tüm büyük şampiyonalarda zirveye ambargo koymalarının masa tenisinin geleceğini tehdit ettiğini söyledi.

Haberler - Ntvspor 07.05.2009 - 12:29

Masa tenisi, Çin Halk Cumhuriyeti'nin milli sporu. Çinli sporcular, Pekin Olimpiyatlarında bu dalda dağıtılan tüm altın madalyaları kazandı. Japonya'da düzenlenen son dünya şampiyonasında da, erkekler, bayanlar ve çiftlerde kürsünün zirvesine Çinli sporcular çıktı.

Çin Bakan Yardımcısı Caı Zenhua,, bu duruma farklı bir yaklaşım getirdi. Cai, sporcularının kazandığı başarılarla gurur duyduklarını, ancak tüm şampiyonların Çinli olmasının, masa tenisinin geleceğini tehdit ettiğini vurguladı.

Çinli bakan, "tüm altın madalyaları bizim toplamamız, masa tenisinin popülerliğine gölge düşürüyor. Bu aşamadan sonra bize düşen görev, rakiplerimizin güçlenmesine nasıl katkıda bulunacağımızı düşünmektir" ifadelerini kullandı.

Cai, turnuvaların daha çekişmeli geçmesi için, Çinli sporcuların antrenman teknikleri ve maçlar sırasında kullandıkları taktiklerin yüzde 70 oranında diğer ülkeler ile paylaşılmasını önerdi.

Sayfa Yükleniyor...