Massa: Schumi işini bilir

Massa, Macaristan'da geçirdiği ölümcül kazadan sonra ilk kez hayranlarına seslendi. Bir an önce yarışmak istediğini vurgulayan  Brezilyalı pilot, yerini almaya hazırlanan Michael Schumacher'in tavsiyeye ihtiyacı olmadığını söyledi.

03.08.2009 - 16:30

Massa: Schumi işini bilir

Kaza ile ilgili hiç bir şey hatırlamadığını belirten Massa “Mühendis Rob Smedley ile konuştum. bana Rubens Barrichello'yu, sıralama turlarını hatırlayıp hatırlamadığımı sordu hatırlamıyorum dedim. Sıralama turlarında Rubens'in arkasında olduğumu hatırlıyor gibiyim ama gerisi gözümün önüne gelmiyor ki aslında her şey o sırada olup bitmiş." Dedi

Pistlere geri dönmenin heyecanı içinde olan Massa "Şimdi çok garip hissediyorum. cumartesi'den bugüne kadar pek çok şey değişti. Benden başka herkes olanları biliyor. Herkes gördü. ama benim için bunları açıklamak biraz güç. yine de şimdi mutluyum. İyileşebilecek durumdayım yeniden otomobil kullanabilirim. Bunu yapmam için ne kadar süreye ihtiyacım olduğunu birlikte göreceğiz. Umarım çok kısa sürede direksiyon başına geri dönebilirim." diye konuştu.

Shumacher ile ilgili olarak Massa “Öncelikle, biliyorsunuz bir zamanlar Michael ile yarışmıştım. Bana pek çok tavsiyede bulunmuştu. Doğrusunu söylemek gerekirse Michael yapması gereken her şeyi zaten biliyor. Eminim, otomobilim ile çok çok iyi iş çıkaracak ona tavsiyede bulunacak durumda değilim. Tabii ki piste gidip yanlış bir şey yaptığını görürsem söylerim. Ama o ne yapması gerektiğini bilir." dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...