Massa uğurlu pistinde zafer arayacak

Bu hafta sonu yapılacak Formula 1 Türkiye Grand Prix'sinin, hem Felipe Massa hem de takımı Ferrari için özel anlamı var. Massa, daha önce 3 kez zafer yaşadığı İstanbul Park'ta bu sezonki ilk galibiyetini elde etmeyi hedefliyor. Ferrari ise 800. Grand Prix'sine hazırlanıyor.

Massa uğurlu pistinde zafer arayacak

Felipe Massa için İstanbul özel bir şehir. Brezilyalı pilot Formula 1 kariyerinin ilk galibiyetine 2006'da burada ulaştı. Üstelik sonraki 2 yıl da İstanbul Park'ta ondan hızlısı yoktu. Pilotlar Şampiyonası'nın 5. basamağında bulunan Massa yine heyecanlı...

Massa, "bu pistte yarışmayı seviyorum. Burada çıktığım 5 yarışın üçünü kazandım. Bu, benim için harika bir anı. Kariyerim açısından da çok önemli. Bu bana, zevk aldığım, sevdiğim bir pistte sınırlarımı daha da zorlamak için büyük bir motivasyon sağlıyor" dedi.

İstanbul Park'ın sekiz numaralı virajı birçok pilotun korkulu rüyası. Massa ise şikayetçi değil.

Brezilyalı pilot, "aslında pistin o kısmında 4 viraj var, ama biz 8 numaralı viraj diyoruz. Bunlar hızlı geçmeniz gereken virajlar. Çok zorlayıcı bir bölüm, fakat bence çok zevkli" diye konuştu.

Massa ve Ferrari'deki takım arkadaşı Fernando Alonso'nun ilk hedefi şampiyonada liderliği paylaşan Red Bull pilotları Mark Webber ile Sebastian Vettel'in hakimiyetine son vermek. Son 2 yarışın galibi Webber, Türkiye'ye en büyük favori olarak geliyor.

Pazar günü yapılacak yarış Ferrari için ise dönüm noktası olacak. İtalyan ekip, Grand Prix'lerde 800. kez yer almanın gururunu yaşayacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...