Ferrari'den beklenen açıklama geldi. İtalya Grand Prix'sinde ve sezonun geri kalanında takımı, Kimi Raikkonen ile birlikte İtalyan Giancarlo Fisichella temsil edecek.

36 yaşındaki Fisichella bugüne kadar 224 grand prix'de start aldı. 3 yarış, 4 'de pol pozisyonu kazandı. Fisichella'nın son olarak Force İndia takımıyla geçen haftasonu Belçika Grand Prix'sinde pol pozisyonunu kazanması ve 2. sırada finiş görmesi büyük dikkat çekti.

Macaristan Grand Prix'sinde geçirdiği kazada kafatasında oluşan kırıklar sonucu sezonu kapatmak zorunda kalan Felipe Massa'nın yerinin doldurulması Formula 1 gündemini haftalardır meşgul ediyordu.

Önce 7 dünya şampiyonluğu bulunan Michael Schumacher'in pistlere geri döneceği açıklandı. Hızlandırılmış bir programla geri dönüş için hazırlanan Alman pilotun boynundaki sakatlık nedeniyle bu sezon Formula 1'de yarışmasının mümkün olmadığı anlaşılınca Avrupa Grand Prix'sinde Massa'nın koltuğunu yıllardır takımın test pilotluğunu yapan Luca Badoer doldurdu. Ancak, Badoer'in Avrupa Grand Prix'sinde ve ardından yapılan Belçika Grand Prix'sinde son sıralardan kurtulamaması takım yeniden arayışa sokmuştu.