F.Bahçe'de bir taraftan Başkan Aziz Yıldırım'a 'bırak' baskısı yapılırken diğer taraftan da yönetim B planını hazırladı: Nihat Abi modeli...

Aziz Yıldırım'ın kızları Hande Gamgam ve Gülşah Gordi'nin önceki gün kulüpteki özel eşyalarını toplanmasından sonra 'aile istifa kararı aldı' yorumu ağırlık kazandı.

Başkan Yıldırım'ın başkanlığı bırakması için ısrarcı olan aile, tam saha pres yapıyor. Ayrıca F.Bahçe'de tüm camia Yıldırım'ın bu olaylardan dolayı görevi bırakması gerektiğini savunuyor.

DEVAM EDERSE SORUN YOK
Akşam gazetesinin haberine göre; eski başkanlar, eski kaptanlar ve birçok yönetici 'Yıldırım devam etmesin' değerlendirmesinde bulunduğu iddia ediliyor. Yönetim cephesinde ise olası istifa halinde Özdemir'in Mayıs 2012'e dek başkan olması planlanıyor.

Öncelikle Yıldırım'ın durumu ne olursa olsun yönetim görevine devam edecek.. Eğer Aziz Yıldırım göreve devam ederse zaten böyle bir sorun yok. Başkan vekili Nihat Özdemir başkanın yetkilerine sahip olarak yönetimi kongreye kadar götürecek. 

SADECE BAŞKAN SEÇİLEBİLİR
Eğer Aziz Yıldırım istifa ederse tüzüğe bakılacak...

Seçime 9 ay kaldığı için yeni bir başkan seçilmesi zorunluluğu doğuyor. Ancak sorun sadece başkanlık seçimi yapılarak çözülebiliyor. Ve camiada Aziz Yıldırım yönetiminin devamından yana fikir birliği var.

BU durumda Başkan vekili olarak görev yapan Nihat Özdemir aday gösterilecek. Tüzüğe göre başkanlık seçimi ile yönetim seçimleri ayrı ayrı yapılıyor. Bu nedenle yönetimi seçmek için seçim yapmaya da gerek kalmayacak.