Mehmet Demirkol: Hakem hatası! 2'si de net penaltı!

NTV Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Monaco-Fenerbahçe maçını değerlendirirken, hakemin sarı-lacivertliler lehine 2 penaltıyı es geçtiğini savundu.

Ntvspor 04.08.2016 - 01:18

Mehmet Demirkol: Hakem hatası! 2'si de net penaltı!

İşte Mehmet Demirkol'un Monaco-Fenerbahçe maçı yorumları:

Söylüyorum ama itirazlar geliyor. Kalecinize rağmen şampiyon olamazsınız. Beğenmediğiniz kaleci Tolga'nın üzerine geçen sene çok konuşuldu. Öyle değil. Ama şampiyon oluyorsanız kalecinizin payı vardır. Avrupa kupalarında da durum budur. Kalecinize rağmen Şampiyonlar Ligi'nde turu geçmek kolay bir şey değil. Maalesef Fenerbahçe, bugün o seviyede bir kaleciyle temsil edilmedi. Ertuğrul iyi bir kaleci olduğu hep söylenir. Ama 3. de olsa 5. de olsa, seviye farkı bu kadar olmamalı. 27 yaşındaki bir kaleciden bahsediyoruz. Yüzde 100 Volkan, yenilen bu 4 golün 2'sini yemezdi. Fenerbahçe'de bir kaleci sorunu var.

Fenerbahçe'nin, kağıt üzerinde geçen seneden çok daha iyi bir savunması olduğunu düşünüyorum. Alves mi, Roman Neustadter mi? Bence, Roman Neustadter. Alves mi, Skrtel mi? Kesinlikle Skrtel. Ama 3 golde de çok ciddi savunma hataları var. İlk maçta da pozisyon vermemesine rağmen hamlelerde çok hata gördük.

Herhalde bir alışma dönemi. İlk golde Ozan faule maruz kaldı. Faul olmasa da kaptırdı diyebiliriz. 3'lü savunma bu kadar dengesiz yakalanmaması lazım. 2 pasla geçildiler. Ertuğrul kapadığı köşeden golü yedi.

2. golde Hasan Ali'nin bir eksikliği var. Çok hafif yaptığı bir faulü bile ağır gösteriyor. Uzak kalmaktan kaynaklanıyor. Hamle çok önemli. Orada kaydınız mı, olacak şey penaltı. Yetişmeniz imkansız. Orada kamikaze yaptı.

3. golde de Neustadter hiç beklenmedik bir şey yaptı. Rakibine çok uzak kaldı. Hasan Ali mi, Roman mı orayı alacak? Onlar sallanıyor. Böyle bir sallanma olduğu zaman rakip değerlendiriyor. Fenerbahçe, orada kaybetti. Kaybetmesinin nedeni savunmasındaki hamle hataları. Takımın birbirine alışamamış olması. Bunlara rağmen Fenerbahçe, turu geçebilirdi.

Maalesef yine ciddi bir hakem hatası var. Üstüste 2 pozisyon var. Bana göre 2'si de penaltı. Birincisi kabul edilebilir bir şey değil. Açık bir şekilde, 10 metreden gelen topu eliyle kesti ve zaten kestikten sonra da penaltı diye döndü. Fenerbahçe'nin golünden önce Subosic'in çok ciddi ofsayt itirazları oldu. Herhalde bundan dolayı hakem muallakta kaldı. Üzerine bir pozisyon daha geldi. Orada hakem kitlendiğinde kitleniyor. İyi niyetle şanssızlık olarak değerlendiriyorum. Her şeye rağmen Fenerbahçe turu geçebilirdi ve haketmiş de olurdu.

Sayfa Yükleniyor...